• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Bobová dráha Kutná Hora

Bobová dráha v Kutné Hoře byla postavena v roce 2006. Nachází se ve sportovním Areálu Klimeška, kde najdete v letních dnech vyžití nejen na naší bobové dráze, zorbinku ale i v sousedním Aquaparku. Bobová dráha se díky své délce 1565m řadí mezi nejdelší v Evropě. Bobová dráha je umístěna na třech svazích kopce s převýšením 42m.

Jízda na bobové dráze je tvořena ze dvou okruhů, první okruh dráhy je rekreačního typu (nižší klesání, méně prudké zatáčky), měří 750m a je tvořen 13ti zatáčkami a třemi terénními zlomy, druhý okruh dráhy je spíše adrenalinového typu (větší klesání, prudší zatáčky) jeho délka je 575m a je tvořen 10ti zatáčkami a dvěma terénními zlomy. Nabídneme Vám jednomístný ale i dvoumístný bob, ve kterém je možná jízda rodičů s dětmi.

Na vrch kopce vás vyvezou dva výtahy se stoupáním 13%. Při jízdě na dráze je možno dosáhnout rychlosti 58km/h. Rychlost jízdy na bobové dráze si každý určuje podle sebe pomocí účinné brzdy. Parametry bobové dráhy jsou nastaveny a vybudovány tak, že jde o opravdu rekreační a zároveň adrenalinový zážitek při průjezdu tratí.

Děti mohou jet sami v jednomístném bobu pokud jejich výška přesahuje 130cm.Menší děti mohou jezdit ve dvoumístném bobu s rodiči.

Web bobové dráhy v Kutné Hoře