• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Faunapark Valašské Meziříčí

Faunapark Valašské Meziříčí

Pokud hledáte zajímavý a zábavný výlet pro celou rodinu, můžete zkusit navštívit Faunapark Valašské Meziříčí. Jedná se o malou soukromou zoologickou zahradu, která se nachází na okraji města Valašské Meziříčí v Zlínském kraji. Faunapark nabízí možnost vidět a krmit různá domácí i exotická zvířata, jako jsou lamy, pštrosi, ary, kapři koi, dikobrazy, veverky a další. Vstupné do areálu je dobrovolné a otevřeno je každý den kromě pondělí.

Faunapark byl založen v roce 1999 jako zájmová činnost a o rok později byl zpřístupněn veřejnosti. Od té doby se postupně rozrůstal a rozšiřoval o nové expozice a zvířecí druhy. V současné době má rozlohu asi 1 hektaru a chová přes 100 zvířat. Areál je budován svépomocí ve volném čase a financován z dobrovolných příspěvků návštěvníků a sponzorů. Faunapark si klade za cíl především vzdělávat děti o životě zvířat a podporovat jejich lásku k přírodě.

Faunapark se nachází v okrajové části Valašského Meziříčí – na Štěpánově. Můžete se sem dostat autem nebo autobusem MHD linkou č. 6. Pokud pojedete autem, odbočte z ulice Vsetínská na Šafaříkovu u Ústavu pro hluchoněmé a po cca 200 m odbočte na ulici Štěpánov. Pojedete stále do kopce, na jehož vrcholu naleznete areál po levé straně. Pokud pojedete autobusem, vystupte na zastávce Na Štěpánově točna a vydáte se pěšky do kopce, na jehož vrcholu naleznete areál po levé straně.

Faunapark je rozdělen na několik částí podle typu zvířat. Hned za vstupem se nachází výběh pro černé labutě a jezírko s kapry koi a vodními želvami. Kapry koi si můžete nakrmit granulemi, které lze zakoupit v automatu hned vedle. Dále se můžete podívat na expozici osmáků degu, které jsou příbuzné morčatům, nebo na venkovní voliéru pro ary ararauny, které jsou velmi barevné papoušky. U altánku u jezírka si můžete odpočinout na lavičkách a obdivovat japonskou zahradu s bonsajemi a azalkami.

Další část areálu je věnována savcům. Zde si můžete prohlédnout lamy alpaky, které jsou původem z Jižní Ameriky a mají velmi jemnou srst. Lamy si můžete nakrmit námi připraveným nasáčkovaným krmivem, které si lze za malý poplatek koupit přímo v areálu. Vedle lam alpak se nachází holandské minikozy, které jsou velmi přátelské a rády se nechají pohladit. V dalším výběhu si můžete prohlédnout dikobrazy, které jsou největšími hlodavci na světě a mají ostny dlouhé až 30 cm. Veverky obecné a čikari červení jsou umístěni v malé voliéře, kde si můžete pozorovat jejich mrštné pohyby a zvídavost.

Poslední část areálu je určena pro děti. Zde si mohou pohrát na hřišti s prolézačkami, houpačkami a skluzavkou, nebo si pohladit a nakrmit morčata a zakrslé králíky, které jsou mezi dětmi velmi oblíbené. Také si mohou projet na poníkovi, který je k dispozici za malý poplatek. Děti se také mohou dozvědět něco nového o životě zvířat z informačních tabulí, které jsou rozmístěny po celém areálu.