• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Skiareál-Severák

Ski areál Severák Hrabětice

Ski areál Severák Hrabětice je lyžařské středisko v Jizerských horách, které se nachází v obci Janov nad Nisou, asi 10 km od Jablonce nad Nisou. Areál nabízí sjezdovky pro začátečníky i pokročilé lyžaře, běžecké tratě, snowpark, dětské hřiště a další služby pro aktivní i odpočinkovou zimní dovolenou.

Ski areál Severák Hrabětice se zaměřuje zejména na děti, má pro ně k dispozici čtyři základní sekce: KIDS, SCHOOL, JUNIOR a SUZUKI ADRENALIN PARK. V sekci KIDS se nachází dětský výukový areál s mnoha atrakcemi, pojezdovým kobercem a kolotočem. Zde si mohou nejmenší lyžaři osvojit základy lyžování pod dohledem zkušených instruktorů. V sekci SCHOOL se nachází sjezdovky pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře, které jsou široké a dobře upravované. Zde si mohou lyžaři zdokonalit svou techniku a užít si klidné lyžování bez davů. V sekci JUNIOR se nachází sjezdovky pro pokročilé lyžaře, které jsou strmější a náročnější. Zde si mohou lyžaři vyzkoušet své schopnosti a adrenalin. V sekci SUZUKI ADRENALIN PARK se nachází snowpark pro milovníky freestyle lyžování a snowboardingu. Zde si mohou návštěvníci užít skoky, překážky a raily.

Ski areál Severák Hrabětice je také ideálním výchozím bodem pro běžecké lyžování. V okolí areálu se nachází více než 100 km upravovaných běžeckých tratí, které jsou součástí Jizerské magistrály. Běžecké tratě vedou po krásných místech Jizerských hor, jako jsou například Smědava, Jizerka, Bedřichov nebo Černá Říčka. Běžecké lyže si můžete půjčit v půjčovně v areálu.

Ski areál Severák Hrabětice nabízí také další služby pro své návštěvníky. V areálu se nachází restaurace s nabídkou teplých i studených jídel a nápojů, kavárna s výhledem na sjezdovky, dětská herna pro hraní a odpočinek, možnost hlídání dětí, půjčovna a servis lyžařského vybavení, škola lyžování a snowboardingu, parkoviště zdarma a bezplatné wifi připojení.

Ski areál Severák Hrabětice je snadno dostupný autem i veřejnou dopravou. Autem se dostanete do areálu po silnici I/14 z Jablonce nad Nisou nebo po silnici II/290 z Liberce. Veřejnou dopravou se dostanete do areálu vlakem nebo autobusem do stanice Janov nad Nisou-Hrabětice, odkud je to pár minut pěšky nebo skibusem do areálu.

Ski areál Severák Hrabětice je ideálním místem pro zimní dovolenou pro celou rodinu. Zde si můžete užít lyžování, běžkování, snowboarding, sáňkování, sněhuláky, sněhové bitvy a další zábavu na sněhu. V okolí areálu se nachází také další zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Například můžete navštívit Jablonec nad Nisou, kde se nachází Muzeum skla a bižuterie, nebo Liberec, kde se nachází ZOO, Botanická zahrada, IQlandia nebo Ještěd. Pokud máte rádi historii a kulturu, můžete navštívit Frýdlant, kde se nachází hrad a zámek, nebo Turnov, kde se nachází Muzeum Českého ráje.