• Vyhledat

 • Vybrat oblast

 • Vybrat typ výletu

skiresort-cerna-hora-pec

SkiResort Černá hora – Pec

SkiResort Černá hora – Pec je největší lyžařský areál v České republice, který nabízí více než 50 km sjezdovek a tras na jednom skipasu. Nachází se v Krkonoších, mezi městy Janské Lázně a Pec pod Sněžkou. Je to ideální místo pro zimní i letní dovolenou plnou sportu, zábavy a relaxace. V tomto článku vám představíme některé z hlavních atrakcí, které si můžete v tomto resortu užít.

Pokud milujete lyžování nebo snowboarding, budete nadšeni z rozmanitosti sjezdovek, které SkiResort Černá hora – Pec nabízí. Můžete si vybrat z pěti lyžařských areálů: Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Malá Úpa a Velká Úpa. Každý z nich má své specifické charakteristiky a obtížnost. Na Černé hoře najdete nejdelší sjezdovku v České republice, dlouhou 3,5 km, která je vhodná pro začátečníky i pokročilé. V Peci pod Sněžkou si můžete užít rychlou jízdu na sjezdovce Javor, která je osvětlená i pro večerní lyžování. V Černém Dole se nachází rodinný areál s dětským parkem a snowparkem. Malá Úpa je klidný areál s krásnými výhledy na Sněžku. Velká Úpa je areál s náročnými sjezdovkami a skvělými podmínkami pro freeride.

Sjezdovky v SkiResortu Černá hora – Pec

Sjezdovky SkiResortu Černá hora – Pec jsou rozděleny do pěti lyžařských areálů, které mají různou náročnost a charakter. Zde je jejich popis:

 • Černá hora: je největší a nejrozmanitější areál, který nabízí nejdelší sjezdovku v České republice, dlouhou 3,5 km. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky i pokročilé, má modro-červený sklon a je zakončena strmějším hangem. Na Černé hoře najdete také sjezdovky pro děti, snowpark, freeride zónu a večerní lyžování. Lanovka na Černou horu je kabinová a má kapacitu 120 osob.
 • Pec pod Sněžkou: je nejznámější a nejvyšší položený areál, který nabízí sjezdovky s výhledem na Sněžku. Sjezdovka Javor je nejrychlejší a nejdelší v Peci, má červený sklon a je osvětlená pro večerní lyžování. Sjezdovka Zahrádky je široká a klidná, vhodná pro rodiny s dětmi. Sjezdovka Hnědý vrch je náročná a strmá, vhodná pro zkušené lyžaře. Lanovka na Sněžku je kabinková a má kapacitu 60 osob.
 • Černý Důl: je rodinný areál s dětským parkem a snowparkem. Sjezdovky jsou široké a mírné, vhodné pro začátečníky i středně pokročilé. Sjezdovka Sport je nejdelší v Černém Dole, má modrý sklon a je osvětlená pro večerní lyžování. Sjezdovka Family je nejširší v Černém Dole, má modro-zelený sklon a je vybavena pohyblivým pásem. Lanovka na Černý Důl je čtyřsedačková a má kapacitu 2400 osob za hodinu.
 • Malá Úpa: je klidný areál s krásnými výhledy na Sněžku. Sjezdovky jsou kratší a úzké, vhodné pro středně pokročilé i zkušené lyžaře. Sjezdovka Pomezky je nejdelší v Malé Úpě, má červeno-modrý sklon a je osvětlená pro večerní lyžování. Sjezdovka Portášky je nejnáročnější v Malé Úpě, má červeno-černý sklon a je vybavena sněhovými děly. Lanovka na Malou Úpu je osmimístná kabinková a má kapacitu 1600 osob za hodinu.
 • Velká Úpa: je areál s náročnými sjezdovkami a skvělými podmínkami pro freeride. Sjezdovky jsou dlouhé a strmé, vhodné pro zkušené lyžaře. Sjezdovka Portášky je nejdelší ve Velké Úpě, má červeno-modrý sklon a je osvětlená pro večerní lyžování. Sjezdovka Růženka je nejtěžší ve Velké Úpě, má černo-červený sklon a je vybavena sněhovými děly. Lanovka na Velkou Úpu je sedačková s bublinami a má kapacitu 2400 osob za hodinu.

Pokud chcete vyzkoušet něco jiného než sjezdové lyžování, můžete se vydat na běžecké lyže nebo na sněžnice. SkiResort Černá hora – Pec nabízí více než 90 km upravených běžeckých tratí, které vedou po hřebenech i údolích Krkonoš. Můžete si tak užít nádherné scenérie a čerstvého vzduchu. Pokud chcete prozkoumat nedotčenou přírodu, můžete si půjčit sněžnice a vydat se na některou z naučných stezek, které vás provedou rašeliništi, lesy nebo loukami.

Pro ty, kteří hledají adrenalin a zábavu, je tu možnost vyzkoušet snowtubing, bobovou dráhu nebo bungee trampolínu. Snowtubing je jízda v nafukovacím kruhu po umělém povrchu, která je vhodná pro dospělé i děti. Bobová dráha je dlouhá 900 metrů a nabízí rychlou a bezpečnou jízdu po kolejnicích. Bungee trampolína je atrakce, která vám umožní skákat do výšky a dělat salta.

Letní aktivity

SkiResort Černá hora – Pec není jen o zimních sportech. V létě se můžete těšit na spoustu dalších aktivit, které vám zajistí nezapomenutelný zážitek. Můžete se například svézt na lanovce na vrchol Černé hory nebo Pece pod Sněžkou a užít si nádherný výhled na celé Krkonoše. Na horních stanicích lanovek najdete také dětské parky s různými atrakcemi, jako jsou lezecká stěna, lodičky, šlapací káry nebo herní krajina s modely krkonošských zvířat.

Pokud máte rádi cyklistiku nebo koloběžky, můžete si vybrat z mnoha tras, které vás provedou po hřebenech i údolích. Můžete si půjčit horské kolo, elektrokolo nebo terénní koloběžku a vydat se na některou z cyklotras, které jsou označené podle obtížnosti a délky. Můžete si tak užít krásné scenérie a zároveň si zacvičit. Pokud chcete něco víc, můžete se přihlásit na některý z cyklistických závodů, které se pořádají v rámci SkiResortu.

Pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku, je tu také spousta možností. Můžete si vybrat z několika naučných stezek, které vás seznámí s historií, přírodou a kulturou Krkonoš. Můžete například navštívit Černohorské rašeliniště, které je největším rašeliništěm lesního typu v České republice. Nebo se můžete vydat na Sněžku, nejvyšší horu České republiky, která je symbolem Krkonoš. Pokud chcete něco lehčího, můžete se projít po okolních obcích a obdivovat jejich architekturu a atmosféru.

Historie a zajímavosti

SkiResort Černá hora – Pec má bohatou historii a spoustu zajímavostí, které stojí za to poznat. Například víte, že:

 • První lanovka na Černou horu byla postavena v roce 1928 a byla to první osobní kabinová lanovka v Československu. Dnes je její stožár přestavěn na rozhlednu Panorama.
 • První lyžařský areál v Peci pod Sněžkou byl otevřen v roce 1936 a byl to areál Zahrádky. V roce 1949 byla postavena první lanovka na Sněžku.
 • První lyžařský areál v Černém Dole byl otevřen v roce 1961 a byl to areál U hřiště. V roce 1972 byla postavena první čtyřsedačková lanovka v České republice.
 • První lyžařský areál v Malé Úpě byl otevřen v roce 1964 a byl to areál Pomezky. V roce 1974 byla postavena první osmimístná kabinková lanovka v České republice.
 • První lyžařský areál ve Velké Úpě byl otevřen v roce 1965 a byl to areál Portášky. V roce 1980 byla postavena první sedačková lanovka s bublinami v České republice.

Jak se tam dostat

SkiResort Černá hora – Pec je snadno dostupný autem i veřejnou dopravou. Pokud jedete autem, můžete se řídit následujícím popisem:

 • Z Prahy: jedete po dálnici D11 směr Hradec Králové
 • Z Hradce Králové: jedete po silnici I/14 směr Trutnov
 • Z Trutnova: jedete po silnici I/16 směr Žacléř
 • Z Žacléře: jedete po silnici II/252 směr Svoboda nad Úpou
 • Z Svobody nad Úpou: jedete po silnici II/296 směr Janské Lázně
 • Z Janských Lázní: jedete po silnici II/295 směr Pec pod Sněžkou
 • V Peci pod Sněžkou: sledujete značení SkiResort Černá hora – Pec

Pokud jedete veřejnou dopravou, můžete využít následujících možností:

 • Z Prahy: můžete jet vlakem nebo autobusem do Trutnova a odtud přestoupit na autobus do Peci pod Sněžkou nebo Janských Lázní. Vlaky i autobusy jezdí pravidelně a cesta trvá asi 3 hodiny.
 • Z Hradce Králové: můžete jet vlakem nebo autobusem do Trutnova a odtud přestoupit na autobus do Peci pod Sněžkou nebo Janských Lázní. Vlaky i autobusy jezdí pravidelně a cesta trvá asi 1,5 hodiny.
 • Z Trutnova: můžete jet autobusem do Peci pod Sněžkou nebo Janských Lázní. Autobusy jezdí pravidelně a cesta trvá asi 30 minut.

SkiResort Černá hora – Pec pro děti

SkiResort Černá hora – Pec je ideální místo pro rodiny s dětmi, které si zde najdou spoustu zábavy a vzrušení. Pro děti jsou zde připraveny následující atrakce:

 • Dětské parky: v každém lyžařském areálu se nachází dětský park, kde si děti mohou užít jízdu na lyžích, snowboardu nebo snowtubingu. Dětské parky jsou vybaveny pohyblivými pásy, lanovými vleky, hračkami, figurínami a dalšími pomůckami. Děti se zde mohou naučit základy lyžování nebo snowboardingu pod vedením zkušených instruktorů.
 • Dětské školky: pro ty nejmenší jsou zde dětské školky, kde se o ně postarají profesionální chůvy. Děti se zde mohou hrát, malovat, číst, spát nebo sledovat pohádky. Dětské školky jsou otevřené denně od 9 do 16 hodin.
 • Dětské akce: během celé sezóny se v SkiResortu Černá hora – Pec pořádají různé akce pro děti, jako jsou karnevaly, soutěže, hry, diskotéky nebo ohňostroje. Děti se tak mohou bavit s ostatními dětmi a poznat nové kamarády.

Internetové stránky SkiResortu Černá hora – Pec