• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Stezka korunami stromů v Krkonoších

Stezka korunami stromů v Krkonoších je jedinečná atrakce, která vám umožní prozkoumat krásy a tajemství lesního života v srdci Krkonošského národního parku. Na této stezce se budete cítit jako Krakonoš, bájný duch hor, který má okolní přírodu jako na dlani.

Stezka korunami stromů je dlouhá 1511 metrů a stoupá do výšky 45 metrů, kde se nachází vyhlídková věž s nádherným rozhledem do tří světových stran. Z vrcholu věže můžete obdivovat panoramata Janských Lázní, Černé hory, Sněžky a dalších vrcholů Krkonoš. Stezka je bezbariérová a vhodná pro pohodlnou chůzi i pro kočárky a vozíčkáře.

Na stezce se nebudete nudit, protože na vás čekají různé zábavné a poučné zastavení. Na naučných panelech se dozvíte zajímavosti o krkonošském smíšeném lese, jeho flóře a fauně, historii a ochraně. Na adrenalinových stanicích si můžete vyzkoušet svou odvahu a rovnováhu na průhledných podlahách nebo na houpacích lávkách. Pro milovníky rychlosti je tu také 80 metrů dlouhý suchý tobogán, kterým můžete sjet zpět na zem.

Jednou z největších atrakcí stezky je podzemní expozice, která vás zavede do hlubin lesní půdy. V této unikátní jeskyni uvidíte kořenový systém stromů a setkáte se s mnoha živočichy, kteří žijí pod zemí. Díky originálním instalacím se vám oživí původní flóra i fauna krkonošského lesa.

Jak se tam dostanete?

Stezka korunami stromů se nachází na jižním okraji Janských Lázní, 100 metrů od hranice Krkonošského národního parku. Můžete se tam dostat autem, autobusem nebo vlakem.

Pokud jedete autem, můžete využít silnici č. 14 z Trutnova přes Mladé Buky a Svobodu nad Úpou. Přístupové cesty k areálu stezky jsou značené. Parkování je možné na placených parkovištích P1 a P2 poblíž stezky.

Pokud jedete autobusem nebo vlakem, můžete vystoupit na zastávce Janské Lázně – centrum nebo Janské Lázně – lanovka. Odtud je to asi 15 minut pěšky k stezce.