• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

jezero Poděbrady

Jezero Poděbrady

Koupaliště Jezero Poděbrady je přírodní vodní plocha vzniklá těžbou písku nacházející se takřka v centru Poděbrad. Celková vodní plocha koupaliště je asi 300.000 m2. Z centra města je to na koupaliště opravdu kousek příjemnou procházkou podél Labe. Koupaliště Jezero Poděbrady se nachízí asi 50 km východně od Prahy.

Na koupališti jezero Poděbrady na Vás čekají písčité pláže a travnaté plochy, velká a dvě malé skluzavky, možnost zapůjčení lodiček a šlapadel, slunečníků a lehátek, úschovna, herní koutky pro děti, beachvolejbalová a nohejbalová hřiště.

V areálu jsou 4 restaurační zařízení. Součástí je i oddělená nudistická pláž.

Na koupališti je několik herních koutů pro děti různých věkových kategorií, lze si zapůjčit lehátko, slunečník, vodní šlapadlo, loď. Velké travnaté plochy jsou pravidelně upravovány.

U koupaliště Jezero Poděbrady je velká parkovací plocha. Parkování je zde zdarma.

Na koupaliště se z centra města dostanete z Jiřího náměstí asi 10 minut lázeňskou chůzí přes most a podél levého břehu Labe, doprava přes louku nebo podél pravého břehu, pod zámkem, přes betonovou lávku a vodní elektrárnu. Obě cesty vedou k severní pokladně a vstupu do areálu.

Pokud přijedete autem po dálnici použijte sjezd na Poděbrady, pak po hlavní silnici do Poděbrad, před mostem po pravé straně je velké parkoviště a pak už pěšky první bránou s pokladnou do areálu.

Webové stránky koupaliště