• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Muzeum fantastických iluzí

Muzeum fantastických iluzí

Pokud hledáte zábavný a neobvyklý výlet v Praze, můžete navštívit Muzeum fantastických iluzí, kde se můžete nechat okouzlit světem optických klamů a trikových obrazů. Muzeum fantastických iluzí je nejzábavnější muzeum v Praze, které nabízí více než 150 interaktivních expozic, které vás pobaví, překvapí a naučí něco nového. V tomto článku vám představím, co všechno v muzeu můžete vidět, jak se tam dostanete, jaká je jeho historie a zajímavosti a co dalšího můžete podniknout v jeho okolí.

Muzeum fantastických iluzí se nachází ve Vodičkově ulici 31 u Václavského náměstí v 1. patře Galerie Myšák. Muzeum má výbornou dopravní dostupnost, která je zajištěna metrem A, B a tramvajemi. Zastávka tramvaje je v bezprostřední blízkosti muzea. Muzeum je otevřeno každý den od 9 do 21 hodin, včetně státních svátků. Vstupné pro dospělé je 290 Kč, pro děti do 15 let 190 Kč, pro studenty a seniory 240 Kč a pro rodiny s dětmi 790 Kč. Muzeum nabízí také slevy pro skupiny nad 10 osob.

V muzeu se můžete stát součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea, kde si navíc ještě pořídíte parádní a legrační fotky a videa. Vyzkoušejte kouzelnou židli nebo magickou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Nechte se kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitovat ve vzduchu. Vaše hlava se náhle ocitne na stole nebo si na vás pochutná King Kong. Slavný alchymista Edward Kelley vás kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři a dinosaurus si vás ve svých pařátech odnese do hnízda. Nechte se překvapit, čím vás zaručeně pobaví Charlie Chaplin nebo Albert Einstein. Uvidíte opravdový úsměv Mony Lisy a není to ten, který znáte z obrazu! Projdete se hlavou dolů po stropě místnosti, proměníte se v primabalerínu, uvidíte svůj skutečný obraz v zrcadle, stanete se nejkrásnějším člověkem na světě a zažijete mnohé další…

Muzeum fantastických iluzí bylo založeno v roce 2019 českým iluzionistou a kouzelníkem Pavlem Kožíškem, který je známý jako mistr optických klamů. Pavel Kožíšek je držitelem několika rekordů a ocenění za své kouzelnické umění. Mezi jeho nejslavnější triky patří například zmizení Karlova mostu, levitace nad Vltavou nebo přejetí vlakem. Pavel Kožíšek se inspiroval světovými muzei iluzí a rozhodl se vytvořit v Praze podobnou atrakci, která by zaujala nejen turisty, ale i místní obyvatele. Muzeum fantastických iluzí je největší muzeum trikových iluzí v Praze a patří mezi nejnavštěvovanější zážitkové aktivity v metropoli.