• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Muzeum smyslů

Muzeum smyslů je jedinečné místo, kde si můžete užít zábavné a poučné zážitky spojené se smyslovým vnímáním. Nachází se v centru Prahy, na ulici Jindřišská 939/20, nedaleko Václavského náměstí. Muzeum je otevřeno každý den od 10 do 21 hodin a vstupné je 290 Kč pro dospělé, 190 Kč pro děti a studenty, 690 Kč pro rodiny a 190 Kč pro seniory. Děti do pěti let mají vstup zdarma.

V muzeu smyslů najdete více než 50 exponátů, které vás pobaví, překvapí a naučí něco nového o vašich smyslech. Můžete si například vyzkoušet ležet na hřebíkách, projít se po zdi, ztratit rovnováhu v tunelu Vortex, nebo se podívat na svět z jiné perspektivy v místnostech s optickými iluzemi. Každý exponát nabízí možnost interakce a fotografování, takže si můžete odnést originální vzpomínky. Muzeum je vhodné pro návštěvníky všech věkových kategorií, kteří mají rádi zábavu a objevování.

Muzeum smyslů bylo otevřeno v roce 2017 jako první svého druhu v České republice. Jeho cílem je probudit zvědavost a kreativitu návštěvníků a inspirovat je k tomu, aby cítili více. Muzeum také spolupracuje s různými organizacemi a školami na vzdělávacích a charitativních projektech. Mezi zajímavosti muzea patří například to, že je celé bezbariérové, že má největší kolekci optických iluzí v České republice, nebo že nabízí speciální programy pro firemní akce a oslavy.

Pokud chcete navštívit muzeum smyslů, můžete se tam dostat různými způsoby. Nejbližší stanice metra je Můstek na lince A a B, odkud je to pěšky asi pět minut. Pokud jedete tramvají, můžete vystoupit na zastávce Jindřišská nebo Václavské náměstí. Pokud přijedete autem, můžete zaparkovat na placeném parkovišti u Obecního domu nebo v podzemních garážích na Václavském náměstí.