• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Rozhledna Štěpánka

Rozhledna Štěpánka je kamenná a cihlová novogotická rozhledna na vrchu Hvězda v západních Krkonoších, na Příchovickém hřebeni. Nachází se v katastrálním území Příchovice u Kořenova, obec Kořenov, okres Jablonec nad Nisou. Rozhledna je 24 m vysoká.

Rozhledna byla postavena v letech 1891–1892 na popud knížete Kamila Rohana, který chtěl poctít památku arcivévody Štěpána, jenž se zasloužil o stavbu Krkonošské silnice. Rozhledna byla slavnostně otevřena 28. srpna 1892 a stala se oblíbeným cílem turistů.

Z rozhledny se nabízí nádherný výhled na Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, ale i Ralsko nebo Mužský Bezděz. U vchodu na rozhlednu je původní kulatý kamenný stůl s lavicí a kamenný válečný maltézský kříž jako památku padlým vojákům za 2. světové války.

V okolí rozhledny se nachází mnoho zajímavých míst, jako například přehrada Souš, lyžařské areály Tanvaldský Špičák a Harrachov, bobová dráha Harrachov, muzeum skla Harrachov, nebo naučná stezka Jizerka.

Pokud chcete navštívit rozhlednu Štěpánku, můžete se k ní dostat pěšky nebo na kole z obce Příchovice nebo z parkoviště u silnice I/10 mezi Tanvaldem a Harrachovem. Rozhledna je otevřena denně od 9 do 17 hodin a vstupné je 30 Kč pro dospělé a 15 Kč pro děti.