• Vyhledat

 • Vybrat oblast

 • Vybrat typ výletu

gutovka

Gutovka

Gutovka je sportovní a zábavní areál na Praze 10, který nabízí mnoho možností pro aktivní i pasivní odpočinek. Ať už máte rádi lezení, fotbal, plážový volejbal, minigolf, skateboarding nebo jen relaxaci v přírodě, Gutovka je to pravé místo pro vás. Gutovka je ideální pro rodiny s dětmi, které si zde mohou užít vodní svět, dětské hřiště, lanové centrum nebo půjčit kola a koloběžky. Gutovka je také skvělým místem pro firemní akce, teambuildingy, školení nebo oslavy. V areálu najdete restauraci s poctivou kuchyní, bar s kávou a koktejly, stánky s občerstvením a cukrárnou s domácími dorty. Gutovka je otevřena po celý rok od 8 do 22 hodin.

Gutovka se nachází v Gutově ulici v městské části Strašnice. Areál má rozlohu 3 hektary a byl otevřen v roce 2014. Předtím zde byla skládka odpadu, která byla rekultivována a přeměněna na zelenou oázu. Název Gutovka je odvozen od názvu ulice, která je pojmenovaná podle českého spisovatele a novináře Jana Guta (1886-1927). Jan Gut byl známý svými humoristickými povídkami a fejetony, které psal pro různé časopisy a noviny. Byl také autorem několika knih pro děti a mládež.

Gutovka je snadno dostupná veřejnou dopravou i autem. Nejbližší stanice metra je Strašnická na lince A, odkud je to pěšky asi 10 minut. Zastávky tramvají a autobusů jsou také v blízkosti areálu. Pokud jedete autem, můžete zaparkovat na placeném parkovišti před areálem nebo na bezplatných parkovištích v okolních ulicích.

Gutovka nabízí širokou škálu sportovních a zábavních aktivit pro různé věkové kategorie a zájmy. Mezi nejpopulárnější patří:

 • Lezecká stěna: Gutovka má největší venkovní lezeckou stěnu v České republice s výškou 16 metrů a délkou 70 metrů. Na stěně je 30 lezeckých cest různých obtížností od 3 do 9 UIAA. Lezení je možné za každého počasí díky zastřešení stěny. K dispozici jsou lezecké úvazky, lana, karabiny a jistítka. Lezení je vhodné pro začátečníky i pokročilé lezce od 6 let.
 • Fotbalové hřiště: Gutovka má umělou trávu s osvětlením a tribunou pro diváky. Hřiště má rozměry 40 x 20 metrů a je možné si ho pronajmout na hodinu nebo celý den. Hřiště je vhodné pro malý fotbal nebo fotbaltenis.
 • Víceúčelové hřiště: Gutovka má asfaltové hřiště s osvětlením a mantinely. Hřiště má rozměry 40 x 20 metrů a je možné si ho pronajmout na hodinu nebo celý den. Hřiště je vhodné pro basketbal, volejbal, florbal, tenis nebo badminton.
 • Plážový volejbal: Gutovka má čtyři kurty na plážový volejbal s pískem a sítí. Kurty jsou osvětlené a je možné si je pronajmout na hodinu nebo celý den. Kurty jsou vhodné pro rekreační i soutěžní hru.
 • Minigolf: Gutovka má 18jamkové minigolfové hřiště s umělou trávou a různými překážkami. Hřiště je osvětlené a je možné si ho pronajmout na hodinu nebo celý den. Hřiště je vhodné pro děti i dospělé.
 • Skatepark: Gutovka má betonový skatepark s rampami, schody, zábradlími a dalšími prvky. Skatepark je osvětlený a je možné si ho pronajmout na hodinu nebo celý den. Skatepark je vhodný pro skateboardisty, bmx, in-line bruslaře nebo koloběžkáře.
 • Vodní svět: Gutovka má vodní svět s fontánami, vodními děly a dalšími atrakcemi. Vodní svět je otevřen od května do září a je možné si ho pronajmout na hodinu nebo celý den. Vodní svět je vhodný pro děti i dospělé.
 • Dětské hřiště: Gutovka má dětské hřiště s prolézačkami, skluzavkami, pískovištěm, houpačkami a dalšími hračkami. Dětské hřiště je otevřené po celý rok a je možné si ho pronajmout na hodinu nebo celý den. Dětské hřiště je vhodné pro děti do 12 let.
 • Lanové centrum: Gutovka má lanové centrum s lanovými překážkami, visutými mosty, sjezdovkami a dalšími prvky. Lanové centrum je otevřené od dubna do října a je možné si ho pronajmout na hodinu nebo celý den. Lanové centrum je vhodné pro děti od 4 let.
 • Půjčovna kol a koloběžek: Gutovka má půjčovnu kol a koloběžek různých velikostí a typů. Půjčovna je otevřená po celý rok a je možné si půjčit kolo nebo koloběžku na hodinu nebo celý den. Půjčovna je vhodná pro všechny, kteří chtějí prozkoumat okolí areálu.