• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

olympia-brno

Olympia Brno

Olympia Brno je jedním z největších a nejmodernějších nákupních a zábavních center v České republice. Nachází se na jižním okraji Brna, nedaleko dálničního křížení D1 a D2. Nabízí více než 200 obchodů, restaurací, kaváren a služeb, které uspokojí potřeby a přání každého návštěvníka. Ať už hledáte módu, sportovní vybavení, elektroniku, knihy, hračky, kosmetiku nebo dárky, v Olympii Brno najdete to pravé pro vás.

V centru Olympia Brno jsou obchody různých kategorií, jako například móda, sport, elektronika, zábava, kosmetika, knihy, hračky a další. Některé z nejznámějších obchodů jsou H&M, C&A, Marks & Spencer, Intersport, Cinema City, Douglas, Electro World nebo Hypernova.

Otevírací doba obchodů v Olympii je denně od 10:00 do 21:00, Hypernova má otevřeno již od 8:00 až do 22:00.

Olympia Brno je také místem zábavy a relaxace pro celou rodinu. Můžete si užít filmový zážitek v kině Cinema City, které je prvním kinem na Moravě s 4DX formátem a třemi sály vybavenými Dolby Atmos. Pokud máte rádi aktivní zábavu, můžete si zahrát bowling v Bowling Centru Olympia. Pro děti je připraven dětský koutek s veselými zvířecími atrakcemi a tvořivými dílničkami. Pokud chcete odpočinout od nákupů a zábavy, můžete si vybrat z bohaté nabídky gastronomie v Olympii Brno. Od tradiční české kuchyně po exotické speciality, od rychlého občerstvení po gurmánské menu, od kávy po koktejly, v Olympii Brno najdete to, co vám chutná.

Olympia Brno má zajímavou historii a architekturu. Byla otevřena v roce 1999 jako první moderní obchodně-zábavní centrum v aglomeraci Brna a druhé největší v Česku. Její název je inspirován antickou Olympií, místem konání starověkých olympijských her. Proto jsou některé části centra pojmenovány podle antických bohů a bohyň, jako například Ares, Athena, Hera nebo Zeus. Architektura centra je také ovlivněna antickým stylem, například sloupy, oblouky nebo sochy. V roce 2008 byla Olympia Brno rozšířena o novou část s názvem Olympia Park, která nabízí další obchody, restaurace a služby.

Olympia Brno je snadno dostupná autem i veřejnou dopravou. Pokud přijedete autem, můžete zdarma zaparkovat na jednom z 4000 parkovacích míst, která jsou vyhrazena pro návštěvníky centra. Můžete také využít parkovací dům nebo dobíjecí stanici pro elektromobily. Pokud potřebujete umýt auto nebo natankovat palivo, můžete navštívit myčku nebo čerpací stanici v areálu centra. Pokud cestujete z centra Brna, můžete využít linku modrých Olympia busů zdarma, které vás za 15 minut dopraví ze zastávky Úzká přímo k obchodnímu centru. Můžete také jet autobusem číslo 67 ze zastávky Hlavní nádraží nebo tramvají číslo 2 ze zastávky Česká a přestoupit na autobus číslo 67 na zastávce Modřice, kostel.

Zdroje: