• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

IQ Landia/IQ Park Liberec

V IQ landii se nachází přes tři stovky interaktivních exponátů z oblasti vědy i techniky. Je zde jediný humanoidní robot v České republice. Jmenuje se Thespian a dokáže mluvit, zpívat a hýbat se od pasu nahoru.

IQ landia ukazuje, jak fungují živly, můžete si tu vyzkoušet, jaké je to zažít zemětřesení, zažít výcvik pro kosmonauty, zahrát si na laserovou harfu, pokusit se silou mysli uvést do pohybu kuličku nebo si prohlédnout na vlastní oči ohnivé tornádo. V oddílu Sexmisie se dozvíte vše o lidské sexualitě. Můžete si zde například otestovat, kam vám první padne pohled na nahé tělo, nebo si zahrát na antikoncepci. Nechybí množství zajímavých popisů a informací spojených s lidskou sexualitou.

Velkým lákadlem je Planetárium. Obří devítimetrová kopule umístěná na samotném vrcholu IQ Landie nabízí nevšední zážitek. Nad hlavou se vám promítá hvězdná obloha, kterou pozorujete přes 3D brýle, které umocňují zážitek.

IQ Park je tvořen čtyřmi patry plných interaktivních hravých exponátů a doprovodných programů. Na své si v něm přijdou i menší děti.

IQ Park je přímo v budově Babylonu (tam kde je Aquapark), IQ Landia je v zrekonstruovaném areálu naproti přes ulici.

Odkazy:
Oficiální stránky IQ landie