• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

koupaliště Divoká Šárka

Koupaliště Divoká Šárka

Koupaliště Divoká Šárka se nachází v Šáreckém údolí zvaném také Divoká Šárka. Údolí tvoří vysoké skály mezi nimiž se proplétá Šárecký potok, který přitéká na koupaliště.

Ke koupališti se nedá dojet autem, pouze pěšky či na kole. Nejkratší cesta vede z Evropské ulice od Mc Donalda po červené turistické značce a zabere asi tak 15 minut chůze.

Na koupališi v Divoké Šárce jsou dva bazény pro plavce, dětské brouzdaliště s maximální hloubkou 0,5m, menší tobogán, houpačky, skluzavky, trampolína a dětský hrad.  Na uzavřeném hčišti je možné si zahrát stolní tenis, nohejbal nebo volejbal. Na koupališti jsou uzamykatelné kabinky, které je možné si zapůjčit na den či celou letní sezonu.

Voda do betonových nádrží přitéká z potoka, je bezpečně čistá, ale i bezpečně studená. Koupaliště Divoká Šárka je vhodné pro milovníky koupání v přírodě, kde jste obklopeni stromy a skalami. Zázemí je sice starší, ale pořád ještě dostačující. Bazény nejsou příliš plavecké, ale na pár temp bohatě stačí.

Koupaliště Divoká Šárka to je udržovaný retro styl, který vás vtáhne do dob první republiky. Koupaliště vzniklo na oblíbeném výletním místě už v třicátých letech minulého století a nepřetržitě zde funguje, bez výrazných zásahů, které by změnily podobu zařízení, až do současnosti. Původně tu byl rybník, v místě bazénů byl náhon.