• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Koupaliště Petynka

Koupaliště Petynka

Koupaliště Petynka to je dotek přírody takřka v centru Prahy, nedaleko Pražského hradu.

Prostorné travnaté pláže, kvalitní čistá voda a 50metrový vyhřívaný bazén – to jsou největší přednosti koupaliště v pražských Střešovicích. Opalovat se dá kromě travnaných prostor také na zatravněné střeše. Voda na Petynce není díky nejnovější technologii cíti.

Venkovních padesátek je v Praze málo. Nejlepší plavání bazén umožňuje v ranních či dopoledních hodinách, kdy je na koupališti klid a příjemná atmosféra. Koupaliště Petynka je však velmi oblíbené, proto je jasné, že v létě odpoledne nebo o víkendu ho vylidněné neuvidíte. 

Velkou výhodou je vyhřívaný bazén, a tedy možnost plavání i za chladnějšího počasí, což ocení především kondiční plavci. Na webových stránkách koupaliště můžete v kterýkoliv moment zkontrolovat aktuální počet návštěvníků v areálu. To je celkem praktické zejména v létě před prázdinami, kdy bývá areál přeplněn.

Pro nejmenší děti je v areálu kaskádové koupaliště s dětskou skluzavkou, vodním ježkem a stříkajícím nosorožcem. Najdete tu však i další atrakce jako například elektrická autíčka, trampolínu, hřiště s lanovkou, indiánské týpí nebo aquapaddler a aquaroller.

U areálu Petynka je parkoviště, kde se dá zdarma zaparkovat. Areál se otvírá na začátku května a končí posledního září. Na konci roku 2020 by se měl areál Na Petynce rozšířit o krytý bazén, takže jej bude možné navštěvovat celořočně.

https://www.koupalistepetynka.cz/