Permonium

Zábavní park Permonium se nachází na místě bývalého výrobního areálu Strojíren Oslavany. Zde najdete opravdový najdete ráj permoníků, ve kterém je spousta nejrůznějších atrakcí. Největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales a důlní štoly a další.

Oproti jiným parkům se jedná o zábavní park s příběhem, nabízející aktivní poznání, zábavu i adrenalinové zážitky spojené s historií a technologií těžby černého uhlí v regionu Rosicko-oslavanského uhelného revíru.

V jednotlivých atrakcích parku se odehrává interaktivní hra „Magic Permon“, řízená pomocí moderních informačních technologií. Na své trase můžete zažít příběh jednoho z šesti oslavanských permonů.

Každá trasa má přibližně 26 atrakcí ve třech různých úrovních náročnosti. Indicie k různým úkolům vám řeknou přímo permoníci. Čekají vás zde 4 typy zadání – adrenalinové v lanovém centru, fyzické, vědomostní o historii hornictví a dovednostní. Jeden z úkolů je přitom pro všechny společný – sjezd z těžební věže do dolu Kukla. Každý z vás bude mít ve hře 3 životy. Pokud zvládnete splnit všechny aktivity, vyhrajete poklad!

Velkou atrakcí je zrekonstruovaná těžební věž Kukla vysoká 40 metrů, která kromě výhledu láká také na vyprávění o oslavanských pověstech.

Návštěvníkům parku se doporučuje sportovní oblečení a vhodná obuv.

Duhový svět

S parkem Permonium sousedí park Duhový svět, který je díky zábavným a bezpečným prvkům  přizpůsoben dětem předškolního věku. Děti při pobytu v parku zapojují vlastní pohyb, obratnost, rozvíjí myšlení a v neposlední řadě podněcují svou fantazii

Park provází příběh duhové víly Permíny s jejími kouzly a je tématicky zaměřený na ochranu životního prostředí. Užít si ho může každý po svém. Relaxujte, bavte se, nabídněte si třešně z našich stromů… nebo se s dětmi zapojte do hry „Duhová kapka” o záchranu víly Permíny.

Motivací dětem ve hře je záchrana víly Permíny, která se ukrývá v tajemném sklepení. Všechny děti získají za svou snahu a odvahu při záchraně víly Permíny krásný dárek .

V létě tu každý ocení známé i netradiční dětské prolézačky ve stínu stromů, především pak ale nové velmi oblíbené zábavní vodní prvky. Ručník doporučujeme s sebou.

Návštěvníci mají možnost ji hrát buďto s hrací kartou, nebo elektronicky za pomocí vlastních přístrojů (mobilních telefonů, nebo tabletů).

http://www.permonium.cz/