• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Permonium

Permonium

Zábavní park Permonium se nachází na místě bývalého výrobního areálu Strojíren Oslavany. Zde najdete opravdový najdete ráj permoníků, ve kterém je spousta nejrůznějších atrakcí. Největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales a důlní štoly a další.

Oproti jiným parkům se jedná o zábavní park s příběhem, nabízející aktivní poznání, zábavu i adrenalinové zážitky spojené s historií a technologií těžby černého uhlí v regionu Rosicko-oslavanského uhelného revíru.

V jednotlivých atrakcích parku se odehrává interaktivní hra „Magic Permon“, řízená pomocí moderních informačních technologií. Na své trase můžete zažít příběh jednoho z šesti oslavanských permonů.

Každá trasa má přibližně 26 atrakcí ve třech různých úrovních náročnosti. Indicie k různým úkolům vám řeknou přímo permoníci. Čekají vás zde 4 typy zadání – adrenalinové v lanovém centru, fyzické, vědomostní o historii hornictví a dovednostní. Jeden z úkolů je přitom pro všechny společný – sjezd z těžební věže do dolu Kukla. Každý z vás bude mít ve hře 3 životy. Pokud zvládnete splnit všechny aktivity, vyhrajete poklad!

Velkou atrakcí je zrekonstruovaná těžební věž Kukla vysoká 40 metrů, která kromě výhledu láká také na vyprávění o oslavanských pověstech.

Návštěvníkům parku se doporučuje sportovní oblečení a vhodná obuv.

Duhový svět

S parkem Permonium sousedí park Duhový svět, který je díky zábavným a bezpečným prvkům  přizpůsoben dětem předškolního věku. Děti při pobytu v parku zapojují vlastní pohyb, obratnost, rozvíjí myšlení a v neposlední řadě podněcují svou fantazii

Park provází příběh duhové víly Permíny s jejími kouzly a je tématicky zaměřený na ochranu životního prostředí. Užít si ho může každý po svém. Relaxujte, bavte se, nabídněte si třešně z našich stromů… nebo se s dětmi zapojte do hry „Duhová kapka” o záchranu víly Permíny.

Motivací dětem ve hře je záchrana víly Permíny, která se ukrývá v tajemném sklepení. Všechny děti získají za svou snahu a odvahu při záchraně víly Permíny krásný dárek .

V létě tu každý ocení známé i netradiční dětské prolézačky ve stínu stromů, především pak ale nové velmi oblíbené zábavní vodní prvky. Ručník doporučujeme s sebou.

Návštěvníci mají možnost ji hrát buďto s hrací kartou, nebo elektronicky za pomocí vlastních přístrojů (mobilních telefonů, nebo tabletů).

http://www.permonium.cz/