• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Muzeum motocyklů Křivoklát

Motocyklové muzeum v Křivoklátě bylo otevřeno v roce 2008 a je zde bohatě zastoupena prakticky celá produkce cestovních sériově vyráběných motocyklů obou největších československých výrobců od zahájení výroby až do roku 1959.

Muzeum motocyklů Křivoklát je umístěno v novém objektu přímo v podhradí hradu. Zaměřuje se na motocykly Jawa a ČZ, které jsou zde vystavené v kompletních řadách až do roku výroby 1959. Najdete zde ale i některé pozdější modely, nemůžou chybět ani automobiloví veteráni z doby předválečné i poválečné.

Motocykly Jawa a ČZ byly ve své době považovány za skvosty mezi jednostopými vozidly. Prohlédnout si budete moci jak silné stroje jako je Jawa „pérák“, ale také ty lehčí, tedy mopedy, Babety a Pionýry. Nechybí ani motorizovaná kola historického vzhledu i provedení.

Co se týče rozmístění muzeapřízemí je vyhrazeno značce ČZ a automobilům Jawa. V patře jsou pak umístěny motocykly Jawa, mopedy Stadion, Jawety, Babety a malé motocykly „Pionýr“. Sbírka je doplněna několika motocykly Praga a řemenovým strojem Laurin & Klement. Pro srovnání technické úrovně jsou zde vystaveny i dva dobové motocykly Motocomfort z Francie.

Motocykly jsou vystavovány chronologicky, tedy od těch nejstarších po nejnovější a podrobně zde vidíte, jakým vývojem modely jednotlivých továren prošly.  Motocykly jsou vystaveny tak, abyste si je mohli pohodlně prohlédnout z několika stran, u každého exponátu jsou uvedena stručná technická data. Celkem je ve sbírce muzea okolo 150 exponátů. V objektu muzea se můžete také ubytovat, k dispozici je dobře přístupné parkoviště.

Odkazy:
Stránky muzea motocyklů