• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

skiareál-karolinka

Skiareál Karolínka

Skiareál Karolínka je ideálním místem pro milovníky zimních sportů, přírody a valašské kultury. Nachází se na okraji města Karolinka, které leží v malebném údolí mezi hřebeny Vsetínských vrchů a Javorníků. Skiareál nabízí rozmanitou sjezdovku o délce 1000 metrů, snowpark, večerní lyžování, půjčovnu lyží a snowboardů, lyžařskou školu a dětský koutek. V létě se zde můžete zařádit na trampolínách, nafukovacích atrakcích, šlapacích lodičkách, discgolfu nebo si půjčit elektrokola a užít si Valašsko aktivně a pohodlně.

Sjezdovky ve Skiareálu Karolínka

Podle webových stránek areálu jsou sjezdovky v Karolínce následující:

  • Velká (1000m): Hlavní sjezdovka, která je jednou z nejdelších a nejrozmanitějších sjezdovek v Beskydech. Je vhodná pro středně pokročilé a pokročilé lyžaře. Je uměle zasněžována a osvětlena.
  • Rukáv (500m): Vedlejší sjezdovka, která je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Je uměle zasněžována a osvětlena.
  • Freeride (600m): Sjezdovka pro milovníky volného terénu, která je vhodná pro zkušené lyžaře a snowboardisty. Není uměle zasněžována ani osvětlena.
  • Snowpark (700m): Sjezdovka pro snowboardisty, která nabízí různé překážky a skoky. Je uměle zasněžována a osvětlena.
  • Dětská (150m): Sjezdovka pro děti, která je vhodná pro začínající lyžaře a snowboardisty. Je uměle zasněžována a osvětlena.
  • Dětský park (100m): Sjezdovka pro děti, která nabízí nafukovací atrakce, trampolíny, šlapací lodičky a další zábavu. Není uměle zasněžována ani osvětlena.

Lyžařská sezona v Karolínce obvykle začíná v prosinci a končí v březnu, v závislosti na sněhových podmínkách. Večerní lyžování probíhá ve středu, čtvrtek, pátek a sobotu od 17:30 do 20:30. Před každým večerním lyžováním jsou sjezdovky upravovány.

Karolinka je mladé město, které vzniklo kolem sklárny založené podnikatelem Salomonem Reichem v roce 1860. Sklárna se proslavila výrobou broušeného skla a cylindrů na petrolejové lampy, které se vyvážely do Vídně a Haliče. Sklářská tradice se v Karolince udržuje dodnes a můžete si ji přiblížit v muzeu sklářství, které se nachází v bývalé školce. Muzeum vystavuje historické i současné skleněné výrobky z Karolinky i okolních skláren a pořádá také ukázky broušení a zdobení skla.

Karolinka je také městem kultury a folklóru. Na náměstí se nachází Valašské národní divadlo, které se snaží obnovit a zachovat kulturní tradice na Valašsku. Divadlo pořádá pravidelné představení pro dospělé i děti, koncerty, besedy a festivaly. V Karolince se také každoročně koná slavnost sklářů s bohatým programem a ohňostrojem.

Pro milovníky přírody je Karolinka ideálním výchozím bodem pro pěší i cyklistické výlety po okolních horách. Nad Karolinkou se tyčí Soláň, jeden z nejznámějších vrcholů Valašska, který nabízí nádherný výhled na celou krajinu. Na Soláni se nachází také naučná stezka s dřevěnými sochami od valašských autorů. Dalšími zajímavými místy jsou například hrad Šenkenberk a Cornštejn v Lesné, rozhledna na vrchu Miloňová nebo přírodní koupaliště Na Stanoch.

Pokud chcete navštívit Karolinku, můžete se tam dostat vlakem nebo autobusem z Vsetína nebo Zlína. Vlaková stanice je ve vesnici Bzové asi 3 kilometry od centra Karolinky. Autobusová zastávka je přímo na náměstí. Pokud jedete autem, můžete parkovat zdarma na parkovišti u skiareálu nebo za poplatek v areálu hotelu.