• Vyhledat

 • Vybrat oblast

 • Vybrat typ výletu

westfield-chodov

Westfield Chodov

Westfield Chodov: nákupní ráj v Praze

Pokud hledáte místo, kde si můžete užít nakupování, zábavu, gastronomii a relaxaci, pak je Westfield Chodov tou pravou volbou pro vás. Jedná se o jedno z největších a nejmodernějších nákupních center v České republice, které nabízí více než 300 obchodů, restaurací a služeb na ploše přes 100 tisíc metrů čtverečních. Westfield Chodov se nachází na jižním okraji Prahy, v blízkosti stanice metra Chodov a sjezdu z dálnice D1.

Westfield Chodov byl otevřen v roce 2005 pod názvem OC Chodov. Původně měl 180 obchodů a 2 500 parkovacích míst. V roce 2015 začala rozsáhlá rekonstrukce a rozšíření centra, která trvala dva a půl roku a stála 4,5 miliardy korun. Cílem bylo vytvořit moderní a komfortní prostředí pro návštěvníky, kteří zde najdou širokou nabídku značek, služeb a zážitků. V říjnu 2017 bylo centrum znovuotevřeno pod novým názvem Westfield Chodov. V současnosti je Westfield Chodov součástí mezinárodní sítě nákupních center Westfield, která patří společnosti Unibail-Rodamco-Westfield, lídrovi v oblasti komerčních nemovitostí v Evropě.

Westfield Chodov se pyšní několika zajímavostmi, které ho odlišují od ostatních nákupních center.

 • Je to největší a nejmodernější kino v České republice. Cinema City má 18 sálů s celkem 2 600 sedadly, z toho jeden sál s technologií IMAX a čtyři s technologií 4DX. Kino nabízí také VIP zónu s luxusními sedačkami, barovým pultem a obsluhou.
 • Je to první nákupní centrum v České republice s konceptem The Designer Gallery. Jedná se o speciální prostor na prvním patře, kde se nachází vybrané značky luxusní módy, jako například Armani Exchange, Bogner, Calvin Klein Jeans, Diesel nebo Guess.
 • Je to jediné nákupní centrum v České republice s konceptem Area. Jedná se o další speciální prostor na prvním patře, kde se nachází obchody s módním oblečením a doplňky pro mladou generaci, jako například COS, H&M Home, Reserved nebo Stradivarius.
 • Je to jediné nákupní centrum v České republice s konceptem Westfield Club. Jedná se o exkluzivní klub pro registrované členy, kteří mají přístup k řadě výhod a služeb zdarma nebo za zvýhodněnou cenu. Například šatna, osobní stylistka, parkování, slevy a nabídky, akce a události nebo věrnostní program.

Nabídka Westfield Chodov

Westfield Chodov nabízí něco pro každého. Ať už máte rádi módu, sport, hudbu, umění nebo techniku, určitě si zde najdete obchod nebo službu podle svého gusta. Zde je několik tipů na to, co si můžete prohlédnout a vyzkoušet:

 • Pokud máte rádi módu, nezapomeňte navštívit The Designer Gallery a Area, kde najdete nejnovější kolekce a trendy značek jako Armani Exchange, Bogner, Calvin Klein Jeans, COS, Diesel, Guess, H&M Home, Reserved nebo Stradivarius. Můžete si také využít služby osobní stylistky zdarma, která vám poradí, jak si vybrat a zkombinovat oblečení podle vašeho stylu a příležitosti.
 • Pokud máte rádi sport, nezapomeňte navštívit obchody s sportovním oblečením a vybavením jako Alpine Pro, Bushman, Nike nebo Sportisimo. Můžete si také zacvičit v moderním fitness centru Clever Fit, které nabízí širokou škálu cvičení a kurzů pro všechny úrovně.
 • Pokud máte rádi hudbu, nezapomeňte navštívit obchody s hudebními nástroji a příslušenstvím jako Music City nebo Yamaha Music. Můžete si také poslechnout živou hudbu v některé z restaurací nebo kaváren, jako například Starbucks nebo Vapiano. Nebo si můžete zajít na koncert do Cinema City, kde se pravidelně promítají záznamy z koncertů světových hvězd.
 • Pokud máte rádi umění, nezapomeňte navštívit obchody s uměleckými potřebami a dekoracemi jako Albi, Bonami nebo Butlers. Můžete si také prohlédnout výstavy a instalace v rámci projektu Westfield Art Zone, který podporuje mladé české umělce a jejich tvorbu.
 • Pokud máte rádi techniku, nezapomeňte navštívit obchody s elektronikou a technologiemi jako Datart, Denon nebo Samsung. Můžete si také vyzkoušet virtuální realitu v VR Parku nebo si zahrát videohry v herním centru Game World.

Jak se tam dostanu?

Westfield Chodov je snadno dostupný veřejnou dopravou i autem. Pokud jedete metrem, stačí vystoupit na stanici Chodov na lince C a jít pěšky asi 5 minut po lávce přes dálnici D1. Pokud jedete autobusem, můžete využít některou z linek 115, 125, 136, 154, 193, 213 nebo 271 a vystoupit na zastávce Chodovská tvrz nebo Chodov. Pokud jedete autem, můžete se dostat na Westfield Chodov ze sjezdu 2 z dálnice D1 směrem na Prahu. Pak stačí sledovat cedule k nákupnímu centru. Westfield Chodov má velké parkoviště s 3 433 parkovacími místy. Pokud jste členem Westfield Clubu, můžete parkovat zdarma po dobu 4 hodin v pracovní dny a 5 hodin o víkendu.

Internetové stránky Westfield Chodov