• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

sul-a-repa

Restaurace Sůl a Řepa

Restaurace Sůl a Řepa se nachází ve Strakonicích v Jihočeském kraji. Tato restaurace je jedinečná tím, že nabízí moderní českou gastronomii založenou na lokálních a sezónních surovinách od místních farmářů. V jejich kuchyni najdete spoustu netradičních a originálních chutí, které využívají techniky jako fermentace, nakládání nebo sušení. Restaurace Sůl a Řepa je zakládajícím členem jihočeského spolku čtyř restaurací Jíme Jih, který propaguje regionální gastronomii a podporuje malé producenty.

Restaurace Sůl a Řepa má otevřeno od středy do neděle, a to jak na obědy, tak na večeře. Na jejich jídelním lístku najdete různé předkrmy, polévky, hlavní chody, saláty a dezerty, které se mění podle dostupnosti surovin. Mezi jejich speciality patří například pečený netěchovický roštěnec s fazolkami a misem, ragú z vepřové panenky s nakládanými cibulkami a pečenými paprikami, konfitovaný celer v oleji a bylinkách s drožďovým velouté nebo žemlovka s tvarohem, hruškami a kávou. K jídlu si můžete vybrat z nabídky vína, piva, limonád nebo kávy. Restaurace také nabízí polední menu za příznivé ceny a možnost objednat si jídlo domů nebo do práce.

Restaurace Sůl a Řepa si získala pozornost nejen svých zákazníků, ale i odborné veřejnosti. V roce 2020 se dostala mezi sto nejlepších restaurací v České republice podle průvodce Maurerův výběr Grand Restaurant a získala jednoho zlatého lva. Také se objevila v televizním pořadu Pohlreichův souboj restaurací, kde soutěžila s pražskou restaurací Dejvická 34 o titul nejlepší moderní české restaurace. V tomto souboji nakonec zvítězila Sůl a Řepa díky své kreativitě, originalitě a kvalitě jídla. Restaurace Sůl a řepa se tak stala známou po celé republice a přilákala mnoho nových hostů.

Zákazníci restaurace Sůl a Řepa jsou obecně velmi spokojení s jejich službami a jídlem. Na internetu najdete mnoho pozitivních recenzí, které chválí jejich přístup k surovinám, netradiční kombinace chutí, přátelskou obsluhu, útulné prostředí nebo rozumné ceny. Někteří zákazníci ale upozorňují na to, že jídlo není pro každého a že některé chutě mohou být překvapivé nebo nepříjemné pro někoho, kdo je zvyklý na klasickou českou kuchyni.

Pokud byste chtěli navštívit restauraci Sůl a Řepa, můžete se k ní dostat různými způsoby. Restaurace se nachází v centru Strakonic na adrese Bavorova 20, nedaleko od zámku a muzea. Pokud jedete autem, můžete zaparkovat na parkovišti u zámku nebo na náměstí. Pokud jedete vlakem nebo autobusem, můžete vystoupit na hlavním nádraží a pak jít pěšky asi 15 minut nebo jet městskou hromadnou dopravou. Nejbližší zastávka je Strakonice, náměstí, odkud je to jen pár minut chůze.

Restaurace Sůl a Řepa je zajímavým a originálním místem, kde si můžete vychutnat moderní českou gastronomii z lokálních a sezónních surovin. Je to ideální místo pro ty, kteří rádi zkoušejí nové a netradiční chutě a chtějí podpořit malé farmáře a producenty. Restaurace Sůl a řepa vás překvapí svou kreativitou, kvalitou a atmosférou. Pokud máte chuť na něco jiného než smažák a hranolky, určitě stojí za to ji navštívit.

Oficiální stránky restaurace Sůl a Řepa