• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

skiareál-Medvědín

Skiareál Medvědín

Skiareál Medvědín je jedním z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších zimních středisek v České republice. Nachází se v západních Krkonoších, ve Špindlerově Mlýně. Je to ideální místo pro milovníky lyžování, snowboardingu, běžkování, paraglidingu nebo jen pro relaxaci v nádherné přírodě.

Skiareál Medvědín nabízí sjezdové tratě různých obtížností, od modré pro začátečníky až po černou pro zkušené lyžaře. Sjezdovky jsou široké, dobře upravované a uměle zasněžované. Na vrchol Medvědína, který je nejvyšším lyžařským vrcholem ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, vás vyvezou moderní čtyřsedačkové lanovky ze Špindlu nebo z Horních Míseček. Z horní stanice lanovky se otevírá úchvatný výhled na krkonošské hřbety s dominantou Sněžky, nejvyšší hory České republiky. U horní stanice lanovky se také nachází restaurace, kde si můžete pochutnat na české i mezinárodní kuchyni.

Ve Skiareálu Medvědín jsou k dispozici tři sjezdovky různých obtížností, které vám nabídnou zábavu a výzvu na lyžích nebo snowboardu.

  • Modrá sjezdovka Tréninková je dlouhá 1100 metrů a je vhodná pro začátečníky nebo pro ty, kteří si chtějí zlepšit svou techniku. Sjezdovka je široká, dobře upravovaná a uměle zasněžovaná. Na sjezdovce je také dětský lano a dětské hřiště. Sjezdovka navazuje na černou sjezdovku, kterou můžete využít, pokud chcete zkusit něco náročnějšího.
  • Černá sjezdovka je dlouhá 1000 metrů a má převýšení 280 metrů. Je to sjezdovka pro zkušené a odvážné lyžaře, kteří si chtějí užít rychlost, adrenalin a nádherný výhled na Krkonoše. Sjezdovka je strmá, úzká a místy i kamenitá. Na sjezdovce je také možnost paraglidingu.
  • Červená sjezdovka je dlouhá 2400 metrů a je nejdelší a nejširší sjezdovkou v České republice. Je to sjezdovka pro středně pokročilé lyžaře, kteří si chtějí užít plynulý a pohodový sjezd v nádherné přírodě. Sjezdovka je mírně zvlněná, se střídajícími se úseky klidu a zábavy. Na sjezdovce je také možnost snowtubingu.

Skiareál Medvědín nabízí hned několik druhů skipasů – od jednodenního, přes vícedenní až po celosezóni. Ve Skiareálu Medvědín lyžujete na jeden skipas, který je platný na všech sjezdovkách v celém Skiareálu Špindlerův Mlýn a Horní Mísečky.

Medvědín pro děti

Skiareál Medvědín je také rájem pro děti. Na Medvědíně jsou k dispozici dvě dětská hřiště a dvě stezky – Medvědí stezka a stezka s názvem Krakonošův příběh. Děti se zde mohou naučit lyžovat nebo snowboardovat pod dohledem profesionálních instruktorů z lyžařských škol, které jsou v areálu k dispozici. Pro děti je připravena dětská sjezdovka, snowtubingová dráha a dětské lano.

Skiareál Medvědín je také výchozím bodem pro mnoho turistických tras do okolních Krkonoš. Z Medvědína můžete vyrazit na Zlaté návrší, kde se nachází pomník Hanče a Vrbaty, dvou legendárních lyžařů, kteří zde tragicky zahynuli při bouři v roce 1913. Odtud můžete pokračovat k Labské boudě a k prameni Labe, nejdelší řeky České republiky. Nebo můžete jít na opačnou stranu k Vrbatově boudě a odtud sestoupit do údolí Labe kolem Pančavského a Labského vodopádu. Pokud máte dostatek času a energie, můžete se vydat i na Sněžku, která je vzdálená asi 10 km od Medvědína.

Pokud se chcete dostat na místo Skiareál Medvědín, máte několik možností dopravy. Pokud jedete autem, můžete zaparkovat na centrálním parkovišti ve Špindlerově Mlýně nebo na parkovišti Medvědín u dolní stanice lanovky. Pokud jedete vlakem, nejbližší železniční stanice je Vrchlabí, odkud jezdí autobusy do Špindlerova Mlýna. Pokud jedete autobusem, můžete využít přímé spojení z Prahy, Hradce Králové, Liberce nebo Trutnova. V rámci celého Skiareálu Špindlerův Mlýn jezdí také pravidelný skibus, který je zdarma pro držitele skipasů.

Parkování se nachází pouhých 50 m od spodní stanice lanovky Medvědín a má kapacitu cca 330 osobních aut. Parkoviště P3 Ski areálu Medvědín má však omezenou kapacitu. V plné sezóně nebo víkendech bývá brzy obsazené se zde tvoří dlouhé fronty čekatelů na volné místo. Radíme vám vám přijet velice brzy nebo raději nechat auto na odstavných parkovištích (P2, P1, Central atd.) a k Medvědínu využít dopravu skibusem nebo taxi.

Internetové stránky Skiareálu Medvědín