• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

palladium-praha

Palladium Praha

Palladium Praha je moderní nákupní a zábavní centrum v centru Prahy, které nabízí široký výběr obchodů, restaurací, kaváren a služeb. Palladium se nachází na náměstí Republiky, nedaleko Staroměstského náměstí a Václavského náměstí. Palladium je snadno dostupné veřejnou dopravou i autem, a je otevřeno každý den od 7 do 22 hodin.

Palladium Praha bylo otevřeno v roce 2007 na místě bývalého vojenského areálu, který byl postaven v 18. století. Areál sloužil jako kasárna, skladiště, nemocnice a dokonce i jako vězení. V roce 1996 byl areál prodán soukromé společnosti, která jej přestavěla na nákupní centrum s respektem k historickému charakteru místa. Palladium tak kombinuje moderní architekturu s původními prvky, jako jsou cihlové zdi, klenby a sloupy.

Palladium Praha má pět podlaží a nabízí více než 200 obchodů s módním oblečením, obuví, doplňky, kosmetikou, elektronikou, hračkami, knihami a dalším zbožím. Mezi nejznámější značky patří například H&M, Zara, Mango, Reserved, C&A, New Yorker, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Guess, Lacoste, Nike, Adidas a mnoho dalších. Palladium také nabízí dárkové poukazy do 113 svých obchodů.

Palladium Praha je ideálním místem pro stravování a relaxaci. Na čtvrtém podlaží se nachází food court s více než 20 restauracemi a kavárnami, které nabízejí různé kuchyně z celého světa. Můžete si vybrat například z italské, čínské, indické, mexické, vietnamské nebo americké kuchyně. Mezi oblíbená místa patří například KFC, McDonald’s, Subway, Starbucks, Costa Coffee nebo Bageterie Boulevard. Na druhém podlaží se nachází supermarket Albert, kde si můžete nakoupit potraviny a delikatesy.

Palladium Praha je také místem pro zábavu a kulturní akce. Na střeše centra se nachází terasa s výhledem na Prahu, kde se konají koncerty, výstavy a další akce. V roce 2023 se zde například uskutečnila instalace od Jana Kalába před PALLADIEM – Signal Festival, která byla součástí mezinárodního festivalu světelného umění. Palladium také pořádá různé soutěže a akce pro své návštěvníky.

Palladium Praha je snadno dostupné veřejnou dopravou i autem. Centrum se nachází na náměstí Republiky, kde je stanice metra B a tramvajová zastávka. Pokud jedete autem, můžete využít podzemní parkoviště s kapacitou 900 míst, které je otevřeno nonstop. Parkování je zde zdarma, pokud utratíte v Palladiu alespoň 300 Kč.