Stezka Valaška

Stezka Valaška se nachází na úbočí hory Tanečnica, nedaleko horní stanice lanové dráhy na Pustevnách.

Stezka Valaška

Stezka Valaška

Stezka Valaška se nachází na úbočí hory Tanečnica, nedaleko horní stanice lanové dráhy na Pustevnách. Stezka je ideálním cílem pro výlety s dětmi nebo pěší turisty v Beskydech. V korunách stromů se projdete po kaskádovitě uspořádané dřevěné konstrukci až do výšky 1 099 metrů nad mořem.

Stezka Valaška má délku 394 metrů. Její součástí je 22 metrů vysoká věž, unikátní skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený himalájský chodník. Rozhledna nabízí bezbariérový přístup, takže ji lze navštívit i s kočárky. 

Nejvyšší patro vyhlídkové věže nabízí výhled až do okruhu 100 kilometrů. Za dobrého počasí tak turisté uvidí nejen vrcholky Beskyd, ale také Jeseníky, Velkou Fatru, Považský Inovec či haldy v polském Rybniku. 

Skywalk na Stezce Valaška je nejvíce vyložený skleněný skywalk bez ocelového zábradlí v Evropě. Vyložení plošiny je dlouhé 7 metrů.

Stezka Valaška je kromě prosince otevřená celoročně.  Na stavbu stezky bylo použito 15935 metrů dřevěných profilů, 21000 ks vrutů, šroubů a jiných spojů. Na výrobu věže se spotřebovaly 2 tuny lepidla.

Stezka Valaška se nachází vzdušnou čarou 6 km jižně od Frenštátu p. R.

Oficiální webové stránky Stezky Valaška