• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Stezka Valaška

Stezka Valaška

Stezka Valaška se nachází na úbočí hory Tanečnica, nedaleko horní stanice lanové dráhy na Pustevnách. Stezka je ideálním cílem pro výlety s dětmi nebo pěší turisty v Beskydech. V korunách stromů se projdete po kaskádovitě uspořádané dřevěné konstrukci až do výšky 1 099 metrů nad mořem.

Stezka Valaška má délku 394 metrů. Její součástí je 22 metrů vysoká věž, unikátní skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený himalájský chodník. Rozhledna nabízí bezbariérový přístup, takže ji lze navštívit i s kočárky. 

Nejvyšší patro vyhlídkové věže nabízí výhled až do okruhu 100 kilometrů. Za dobrého počasí tak turisté uvidí nejen vrcholky Beskyd, ale také Jeseníky, Velkou Fatru, Považský Inovec či haldy v polském Rybniku. 

Skywalk na Stezce Valaška je nejvíce vyložený skleněný skywalk bez ocelového zábradlí v Evropě. Vyložení plošiny je dlouhé 7 metrů.

Stezka Valaška je kromě prosince otevřená celoročně.  Na stavbu stezky bylo použito 15935 metrů dřevěných profilů, 21000 ks vrutů, šroubů a jiných spojů. Na výrobu věže se spotřebovaly 2 tuny lepidla.

Stezka Valaška se nachází vzdušnou čarou 6 km jižně od Frenštátu p. R.

Oficiální webové stránky Stezky Valaška