• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Svět pod hladinou na Lipně

Svět pod hladinou Lipno je jedinečná výstava, která vás zavede do podvodního světa nejen z českých vod, ale i z tropických vod a moří. Můžete se těšit na více než 30 akvárií s různými druhy ryb, korálů, žraloků, murén a dalších vodních živočichů. Navíc si můžete prohlédnout i expozice fosilních nálezů, žraločích čelistí, vorvaních zubů a dalších zajímavých artefaktů. Pokud máte rádi přírodu a zvířata, určitě byste si neměli nechat ujít tuto fascinující expozici.

Svět pod hladinou Lipno se nachází v Wellness Hotelu Frymburk, který leží na břehu Lipenské přehrady. K hotelu se můžete dostat autem po silnici I/39, která spojuje Český Krumlov a Horní Planou. Hotel má vlastní parkoviště pro návštěvníky expozice. Pokud cestujete veřejnou dopravou, můžete využít autobusové linky z Českého Krumlova, Černé v Pošumaví nebo Lipna nad Vltavou do Frymburku. Z autobusové zastávky je to k hotelu asi 10 minut chůze. Další možností je lodní doprava po Lipenské přehradě. Můžete nastoupit na loď v Lipně nad Vltavou, Frymburku, Přední Výtoni nebo Horní Plané a vyrazit na vyhlídkovou plavbu po jezeře. Lodní doprava funguje od dubna do října a nabízí různé trasy a délky plaveb.

Vstupné do Světa pod hladinou Lipno je 225 Kč pro dospělou osobu, 180 Kč pro dítě do 11,99 let a zdarma pro dítě do 1,99 let. Rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti je 760 Kč. Expozice je otevřena od pondělí do neděle a státních svátků od 10:00 do 20:00 hodin, pouze ve středu od 13:00 do 20:00 hodin. Prohlídka expozice trvá asi hodinu a půl. V hotelu si můžete také koupit suvenýry, občerstvenit se nebo si půjčit kolo nebo elektrokoloběžku.

Pokud chcete prodloužit svůj výlet u Lipna, máte na výběr z mnoha dalších zajímavostí a aktivit v okolí. Můžete například navštívit Stezku korunami stromů Lipno, která je jedinečnou atrakcí pro celou rodinu. Na této 670 metrů dlouhé lávce se můžete projít mezi korunami stromů a obdivovat krásný výhled na jezero i Šumavu. Na konci lávky se nachází 40 metrů vysoká vyhlídková věž s tobogánem, kterým se můžete sjet dolů. Stezka korunami stromů je otevřena celoročně a nachází se nedaleko od Království lesa, kde si můžete užít další zábavu a dobrodružství.

Dalším tipem na výlet je hrad Rožmberk nad Vltavou, který je jednou z nejstarších a nejkrásnějších památek v jižních Čechách. Hrad byl založen ve 13. století a byl sídlem mocného rodu Rožmberků. Později byl přestavěn v renesančním a barokním slohu a sloužil jako muzeum. Na hradě si můžete prohlédnout cenné sbírky obrazů, zbraní, nábytku, porcelánu a skla. Největší atrakcí je Rožmberská síň s portrétem Bílé paní Perchty z Rožmberka, která se podle legendy zjevuje na hradě jako duch. Hrad Rožmberk je otevřen od dubna do října a nachází se asi 25 km od Lipna nad Vltavou.

Pokud máte rádi přírodu a turistiku, můžete se vydat na výlet k Plešnému jezeru, které je nejširším ledovcovým jezerem na Šumavě. K jezeru vede pohodlná asfaltová cesta napříč divokou krajinou, kde můžete obdivovat Schwarzenberský plavební kanál, akvadukt i prales. V sezóně se můžete také nasladit borůvkami, které rostou podél cesty. Plešné jezero má krásnou písčitou pláž a nabízí osvěžení i klidné posezení. K jezeru se dostanete autem nebo autobusem z Černé v Pošumaví nebo z Nové Pece.

Svět pod hladinou Lipno je skvělým tipem na výlet pro všechny milovníky vody a života pod ní. Můžete se tady seznámit s různými druhy ryb a dalších tvorů, kteří obývají české i tropické vody. Můžete si také prohlédnout zajímavé expozice fosilních nálezů a artefaktů souvisejících s mořským světem. A pokud chcete prozkoumat i další krásy Lipna a okolí, máte na výběr z mnoha dalších atrakcí a aktivit, které vám zajistí nezapomenutelný zážitek. Tak neváhejte a vyražte na výlet do Světa pod hladinou Lipno!