• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Techmania

Techmania Plzeň

Science center Techmania Plzeň je experimentální stanice pro zvídavé. Představuje most mezi neformálním vzděláváním a populární turistickou destinací. Techmania byla založena v areálu podniku Škoda v Plzni roku 2005.

Cílem Techmanie je pomáhat žákům, studentům i rodinám s dětmi nacházet a rozvíjet osobní vztah k vědě a technice a v obecné rovině objevovat možnosti lidského poznání. Rodiče s dětmi se tu dokáží bez nejmenších potíží zabavit až na půl dne a díky různorodosti atrakcí a zařízení to není tak, že by se bavily pouze děti. Naopak, často vidíte nadšené tatínky, jak si zkouší jednotlivé exponáty.

Techmania nabízí stálé i putovní interaktivní expozice zaměřené nejen na fyziku, astronomii, chemii nebo biologii, ale i na problematiku výživy, svět filmu nebo tematiku špionáže a tajných služeb. Fyzika, chemie, matematika, astronomie či biologie jsou rovněž námětem populárně-vzdělávacích show a programů v laboratořích a dílnách.

V rámci areálu Techmania Science Center bylo otevřeno první 3D planetárium v Česku. Planetárium dokáže promítat trojrozměrný obraz na kulovou plochu. Planetárium vzniklo totální přestavbou původní škodovácké jídelny z roku 1917.

https://techmania.cz/cs/