• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Vodní areál JIH v Ostravě Zábřehu

Koupaliště Vodní areál Jih se nachází v nejlidnatějším městském obvodu Ostrava-Jih, ve kterém žije zhruba 115 000 obyvatel.  Pokud by byl tento městský obvod samostatným městem, bylo by páté největší v České republice.

Vodní areál Jih zabírá plochu 200 x 200 metrů. Svůj provoz zahájilo koupaliště v roce 2006. Jsou zde vodní atrakce, skluzavky, obří tobogány s vířivými bazény. Atraktivní je strmá skluzavka nazývána kamikadze. Návštěvníci mohou využívat relaxační bazén se šplhacímí stěnami, proud divoké řeky, vodní dělo, masážní trysky, vodní stěnu a pod. Nejen pro sportovní trénink je tu 50metrový bazén se šesti drahami.

Pro děti je připraven dětský bazén, brouzdaliště se skluzavkami a různě náročné prolézačky umístěné na tartanovém povrchu.

Ve venkovní části areálu se nachází sportoviště – dva kurty pro plážový volejbal, tenisové kurty s umělou trávou, fotbalové hřiště s umělou trávou, dva tartanové kurty pro nohejbal a volejbal. Sportoviště má svůj vlastní vchod. Koupaliště a sportoviště nejsou pro veřejnost průchozí.

Děti do 6 let mají do areálu vstup zdarma. Do areálu Vodní areál Jih je zákaz vstupu se psy i jinými zvířaty. Areál je bezbariérový. K areálu je velmi dobrá dostupnost městskou hromadnou dopravou. Poklud přijedete vlastním vozem, parkování je před areálem zdarma.

Vodní areál provozuje SAREZA, které je zkratkou názvu Sportovní A REkreační ZAřízení města Ostravy, s.r.o. 

Odkazy:
Stránky bazenu na Sareza.cz