• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Bazén a koupaliště Hořovice

V areálu koupaliště Hořovice naleznete krytý bazén a venkovní aquapark s chrličemi vody, masážními lůžkami, vzduchovými rošty nebo téměř stometrovým toboganem.

Koupaliště Hořovice má kapacitu okolo 900 návštěvníků. Krytý plavecký bazén má pak kapacitu okolo 130 osob.

Bazének pro děti má umělou skálu, skluzavku, ostrov a vodní hřib.

Aquapark Hořovice je relativně nový vodní areál, který byl pro veřejnost poprvé otevřen až v roce 2000. Na bezpečnost v celém areálu samozřejmě dohlížejí plavčíci, takže se o bezpečnost svých máloletých ratolestí nemusíte strachovat. V areálu jsou k dispozici také jídelní automaty s občerstvením a chlazenými nápoji, kromě toho zde najdete i malou restauraci.

V kryté části koupaliště můžete vyzkoušet proceduru s názvem Mořská koupel. Jedná se o speciální kabinku pro dvě osoby, ve které je na celé tělo pomocí speciální sprchy aplikována mořská voda, která se získává z hlubinného vrtu z období třetihor. Koupání a inhalování této mořské vody napomáhá k posílení imunitního systému a pročištění a uvolnění dýchacích cest. Mimo to pomáhá při astmatu a bronchitidě, rovněž intenzivně účinkuje při alergiích a kožních chorobách.

Pokud jste z Hořovic nebo okolí můžete si ve vybraných dnech zajít i na ranní plavání. Podmínkou je však v tomto případě permanentka. Bazén a aquapark v Hořovicích provozuje město, které ho v minulosti převzalo od soukromého nájemce.

Odkazy:
Bazén Hořovice