• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Safari Park Dvůr Králové

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se zaměřuje na africká zvířata. V Safari Parku Dvůr Králové vás tak čekají ty pravé africké zážitky. Zejména opravdové safari mezi volně se pohybujícími stády zvířat a jediné Lví safari ve střední Evropě.

Celým safari parkem lze projíždět speciálně upraveným Safari truckem, stejně tak jako vlastním automobilem. Lví safari bylo otevřeno v roce 2015. Lví safari navazuje na hlavní okruh safari a i v něm je umožněno, i když za přísných bezpečnostních podmínek, projet se mezi volně vypuštěnými lvy vlastním vozem.

Soušástí zoologické zahrady je však samozřejmě i pěší část. Zde vás procházka zavede mezi největší skupinu žiraf chovaných mimo Afriku. Anbeo k nosorožcům, jejichž chovem se dvorský safari park rovněž proslavil.

Poznávání Afriky však nekončí ani po setmění. Projížďka večerním safari následovaná africkou večeří a noclehem v luxusních stanech či afrických bungalovech hned vedle žiraf, pakoňů a zeber – to je to zejména pro děti velké dobrodružství !

Safari Park Dvůr Králové je otevřen každý den v roce a zejména v zimě oceníte velké tropické pavilony Ptačí a Vodní svět nebo pavilony pro šimpanze, okapi, šelmy či slony a další zvířata africké savany.

Příjezdové cesty k safari parku jsou ve Dvoře Králové zřetelně značeny. Přímo u safari parku se nachází velké parkoviště, na němž je možné zdarma zaparkovat.

Odkazy:
Safari Park Dvůr Králové – webová stránka