• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

zajezdni-hostince-u-jiskru

Zájezdní hostinec U Jiskrů

Pokud máte rádi tradiční českou kuchyni, která je zároveň moderní a elegantní, měli byste navštívit Zájezdní hostinec U Jiskrů. Tato restaurace se nachází v Kbelnici, malé vesnici nedaleko Strakonic, kde kdysi stávala zastávka pro pocestné na císařské cestě ze Strakonic do Prahy. Dnes je to místo, kde se setkávají milovníci dobrého jídla a pití, kteří ocení kvalitu, pohostinnost a atmosféru.

Zájezdní hostinec U Jiskrů je rodinný podnik, který vede šéfkuchař Martin Jiskra spolu se svou manželkou a dětmi. Jeho cílem je představit českou kuchyni v její nejlepší podobě, s důrazem na lokální a čerstvé suroviny, sezónnost a originalitu. Martin Jiskra také napsal kuchařku s názvem “Recepty ze zájezdního hostince”, kde najdete recepty na jeho oblíbená jídla.

Hostinec nabízí tradiční českou kuchyni z lokálních a čerstvých surovin. Mezi stálá jídla patří například slepičí vývar s játrovými knedlíčky a zeleninou, svíčková na smetaně s karlovarským knedlíkem, křupavé vepřové koleno s kyselým zelím a houskovými knedlíky, nebo třeba telecí játra na cibulce.

Zájezdní hostinec U Jiskrů není jen restaurace, ale také místo pro různé akce a oslavy. Pro svatební hostiny nebo firemní večírky je k dispozici stylová stodola s kapacitou až 120 osob. Hostinec také nabízí možnost objednat si jídla s sebou nebo si zakoupit poukazy na gastronomický zážitek.

Zájezdní hostinec U Jiskrů si získal mnoho spokojených zákazníků i odborné uznání. Na internetu najdete řadu pozitivních recenzí a článků o této restauraci, které chválí její kuchyni, obsluhu i prostředí. Například na webu Foodology.cz dostal hostinec 92 % hodnocení a byl označen za jedno z nejlepších míst v Píseckém regionu. Na webu Tripadvisor.cz má hostinec 4,5 hvězdičky z 5 možných a 59 recenzí od návštěvníků.

Hostinec se také objevil v několika televizních pořadech a časopisech, které se věnují gastronomii a cestování. Například v pořadu Prima Fresh “Souboj restaurací” byl hostinec popsán jako “vyhledávaný podnik, který nabízí prvotřídní jídlo i servis”. 

Pokud byste se chtěli do Zájezdního hostince U Jiskrů vydat, můžete tak učinit autem, autobusem nebo vlakem. Hostinec se nachází na hlavní silnici I/4 mezi Strakonicemi a Pískem, asi 10 km od Strakonic a 20 km od Písku. Autobusová zastávka je přímo před hostincem, vlaková stanice je vzdálena asi 2 km. Hostinec je otevřen od středy do neděle, pondělí a úterý je zavřeno. Doporučuje se rezervovat si stůl předem, protože hostinec bývá často plný.

Oficiální internetové stránky zájezdního hostince U Jiskrů