• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

skiareal-rokytnice-nad-jizerou

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Pokud hledáte zajímavé a pestré místo pro zimní i letní dovolenou, můžete zkusit navštívit Skiareál Rokytnice nad Jizerou. Jedná se o jeden z největších a nejmodernějších lyžařských areálů v České republice, který nabízí nejen skvělé podmínky pro sjezdové a běžecké lyžování, ale také mnoho dalších aktivit a atrakcí pro celou rodinu. Skiareál se nachází v Libereckém kraji, v západní části Krkonoš, nedaleko hranice s Polskem. Je snadno dostupný autem, autobusem i vlakem.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou se rozkládá na svazích Lysé hory (1344 m n. m.) a Kotle (1435 m n. m.), které patří k nejvyšším vrcholům Krkonoš. Celkem zde najdete 22 km sjezdovek různých obtížností, od širokých a mírných až po strmé a náročné. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány, uměle zasněžovány a osvětleny pro noční lyžování. Pro milovníky freestyle lyžování a snowboardingu je k dispozici snowpark s různými překážkami a skoky. Pro začátečníky i pokročilé lyžaře jsou k dispozici lyžařské školy a půjčovny lyžařského vybavení.

V Skiareálu Rokytnice nad Jizerou jsou k dispozici různé sjezdovky pro lyžaře všech úrovní. Podle barevného označení se dělí na modré, červené a černé, podle obtížnosti a délky. Zde je jejich popis:

  • Modré sjezdovky jsou nejlehčí a nejkratší, vhodné pro začátečníky a děti. Jsou široké a mírně klesající, bez prudkých zatáček nebo nerovností. V areálu jsou čtyři modré sjezdovky: Svážná, Bufetová, Dojezdová a Divoká. Svážná je dlouhá 269 metrů, Bufetová 646 metrů, Dojezdová 1463 metrů a Divoká 740 metrů.
  • Červené sjezdovky jsou středně těžké a středně dlouhé, vhodné pro pokročilé lyžaře. Jsou užší a strmější než modré sjezdovky, s několika zatáčkami a výmoly. V areálu jsou dvě červené sjezdovky: Spojovací a Snowpark. Spojovací je dlouhá 205 metrů, Snowpark 185 metrů. Snowpark je navíc vybaven různými překážkami a skoky pro freestyle lyžování a snowboarding.
  • Černé sjezdovky jsou nejtěžší a nejdelší, vhodné pro zkušené lyžaře. Jsou velmi úzké a prudké, s ostrými zatáčkami a nerovnostmi. V areálu je jedna černá sjezdovka: Prudká. Je dlouhá 383 metrů.

Pro běžecké lyžaře je Skiareál Rokytnice nad Jizerou ideálním výchozím bodem pro vstup na Krkonošskou magistrálu, která protíná celé pohoří a nabízí 140 km upravených běžeckých tratí. Z horní stanice lanovky na Lysou horu se můžete vydat na nádherné okruhy po hřebenech Krkonoš, například na Labskou boudu, Vrbatovu boudu nebo na Zlaté návrší. Z dolní stanice lanovky na Horní Domky se můžete napojit na běžecké trasy vedoucí po údolích Studenov, Modrá Hvězda nebo Dvoračky.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou je ale zajímavý i v letním období, kdy nabízí mnoho možností pro turistiku, cykloturistiku, adrenalinové sporty i relaxaci. Můžete si například vyjet lanovkou na Lysou horu a obdivovat krásné výhledy na Krkonoše i Jizerské hory, navštívit pramen Labe nebo Huťský vodopád, který je jedním z nejvyšších v Česku. Můžete také podniknout pěší nebo cyklistický výlet po okolních rozhlednách, jako je Stráž, Liška nebo Štěpánka. Pro milovníky adrenalinu je k dispozici bikepark s několika sjezdovými tratěmi různých obtížností, lanový park s překonáváním různých překážek ve výšce až 12 metrů nad zemí nebo bungee jumping z televizní věže v nedalekém Harrachově.

Oficiální internetové tránky skiareálu Rokytnice nad Jizerou