• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Zoopark farma Kapsa

Zoopark farma Kapsa je kontaktní zoopark, kde můžete vidět a pohladit různá zvířata, která byla zachráněna z nouze nebo z týrání. Farma se nachází v obci Třebčice, asi 20 km od Plzně. Farma je otevřena každou sobotu od 14 do 18 hodin a nabízí prohlídky s průvodcem, které začínají každou celou hodinu. Prohlídka trvá asi 45 minut a je nutná telefonická rezervace. Vstupné je dobrovolné a slouží na podporu farmy a jejích obyvatel.

Na farmě můžete vidět například koně, osly, kozy, ovce, prasata, krávy, slepice, kachny, husy, bažanty, pávy, morčata, králíky, fretky, kočky a psy. Některá zvířata mají své kmotry, kteří jim poskytují finanční nebo materiální pomoc. Na farmě se také konají různé akce pro děti i dospělé, jako jsou zooterapie, prohlídky pro školy, ubytování nebo soutěže o nejlepší fotografii. Můžete si také vyzkoušet vyjížďku na koni nebo si půjčit koloběžku.

Farma Kapsa vznikla v roce 2010 jako občanské sdružení a v roce 2015 se přeměnila na zapsaný spolek. Zakladatelkou a provozovatelkou farmy je Andrea Hladíková Kapsová, která se věnuje zvířatům už od dětství. Jejím cílem je pomáhat zvířatům v nouzi a zároveň vzdělávat lidi o důležitosti péče o zvířata a jejich životní prostředí.

Na farmu se můžete dostat autem po silnici I/20 z Plzně směrem na Nepomuk a poté odbočit v obci Dvorec na silnici II/230 směrem na Třebčice. Farmu najdete na kraji obce u cedule Kontaktní ZOOpark Farma Kapsa. Pokud jedete vlakem nebo autobusem, můžete vystoupit na nádraží v Nepomuku a poté pokračovat pěšky nebo na kole po cyklostezce číslo 36 směrem na Třebčice.

V okolí farmy můžete navštívit další zajímavá místa, jako jsou například:

  • Rodiště svatého Jana Nepomuckého v Nepomuku, kde se nachází jeho památník a muzeum.
  • Městské muzeum a galerie Nepomuk, kde se můžete seznámit s historií a kulturou města.
  • Křižíkova cesta z Klatov do Nepomuku, která je dlouhá 50 km a vede po památkách spojených s životem a dílem Františka Křižíka.
  • Zámek Žinkovy, který byl postaven v 16. století a nabízí prohlídky interiérů i parku.
  • Hrad Rabštejn nad Střelou, který je jedním z nejmenších hradů v Česku a sloužil jako celnice na řece Střele.

Webové stránky zooparku Farma kapsa