• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

biotop Kotynka

Biotop Kotynka

Přírodní biotop Kotynka najdete v Ústavní ulici v Dobřanech v okrese Plzeň – Jih asi 10 kilometrů od Plzně. Nachází se v klidové zóně mezi rybníky Horní a Dolní Kotynka. Svým rozsahem a zázemím je největším přírodním veřejným koupacím biotopem v České republice, který slouží k odpočinku a relaxaci, ale také k rekreačnímu a sportovnímu vyžití v letních měsících.

Jeho originalita spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, který je prováděn bez chemické úpravy pomocí filtračních lagun (vodních rostlin zajišťujících čištění vody) a je tedy vhodný pro alergiky, kteří zpravidla chemicky čištěná koupaliště navštěvovat nemohou. Jedná se o koupání v přírodě, bez chloru, se standardem zázemí odpovídajícímu koupání v bazénu.

Přírodní koupací biotop Kotynka využívá technologii přírodního čištění vody bez použití chemických látek. Zvětšila a zrychlila se účinnost čerpadel a výměny špinavé vody za čistou v koupacím prostoru, posíleno luxování nečistot, které se během provozu usazují v bazénu. Vstup o vody je opatřen marmolitovou protiskluzovou vrstvou. Dětské brouzdaliště má barevný protiskluzový povrch.

V areálu jsou k dispozici venkovní posilovací stroje. Město na ně získalo finanční prostředky z Nadace ČEZ a návštěvníci je mohou využívat zcela zdarma, stejně jako dětské hřiště.

Webové stránky Biotopu Kotynka