• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Biotop Lhotka

Biotop Lhotka

Biotop Lhotka se nachází v blízkosti sídliště Novodvorská v místech bývalého tradičního koupaliště Lhotka provozovaného v 70. a 80. letech minulého století.

Biotop Lhotka to je koupací jezero o celkové rozloze 5 570 m2 ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 metru a v neplavecké části do 1 metru. Biotopové čištění vody je vhodné i pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou, kteří by jinak byli vystaveni chemicky upravené vodě. Přírodní koupaliště je šetrnější k životnímu prostředí.

První čistící nádrž funguje jako meandr, kterým protéká voda. Speciálně nasazené vodní rostliny dokáží vodu očistit od všech nepříznivých složek. Z meandrové nádrže se voda dostává do leknínového jezírka. To vytvoří nejen krásné zákoutí, ale bude také sloužit k další očistě. Odtud už voda putuje do samotného bazénu.

Přes online kameru na webových stránkách koupaliště lze zkontrolovat, jak je biotop aktuálně zaplněný.  

Na Biotop Lhotka se nejlépe dostanete autobusy MHD ze zastávky Lhotka (linky 121, 139, 150, 157, 197) nebo ze zastávky Novodvorská (linky 106, 196, 197). Vstup do areálu je z ulice Nad koupadly. Z důvodu nízkého počtu parkovacích koupaliště příliš nedoporučuje dopravu vlastním automobilem. Do areálu je zakázán vstup všem zvířatům.

Webové stránky Biotopu Lhotka

Webkamera na Biotopu Lhotka