• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Biotop Radotín

Biotop Radotín

Biotop Radotín je přírodní koupaliště, které čistí rostliny. Voda se totiž na koupališti čistí biologicky, bez chemie, jen působením vodních rostlin a přírodních ekosystémů ve filtračních lagunách, které se rozprostírají vedle nádrže.

Areál je zatím venkovní, ale již se staví nový krytý bazén. Koupaliště se nachází nedaleko Radotínské základní školy, kde v minulosti stála problematická čistička odpadních vod.

V areálu Biotopu Radotín se nachází koupací jezero, biologické neboli čistíci jezero, letní převlékárny, venkovní sprchy, dětské hřiště a letní toalety.

Koupací jezero má půdorysný tvar nepravidelného oválu o rozměrech přibližně 62,0 x 75,0 m. Je umístěno ve střední části areálu. Koupací část má proměnlivou hloubku 0,40 m — 1,20 m v neplavecké části a maximálně 3,25 m v části plavecké. Koupací jezero tvoří uzavřený okruh vody oddělený fóliemi od okolního prostředí.

Na koupališti je altán, kde jsou v policích vyskládány knihy. Čtecí koutek funguje na principu „Vezmi si knihu, vrať ji nebo vyměň za jinou“. Nechybí ani místo, kam se s knihou uvelebit.

Pokud plánujete Biotop Radotín navštívit, dobře zvažte, jakým způsobem se sem dopravíte. Koupaliště je přímo na trase cyklostezky, takže kolo by mohlo být ideálním řešením.

Autem vede příjezd na koupaliště po Výpadové ulici, poté na světelné křižovatce odbočit do ulice Václava Balého a následně do ulice Loučanská. Placené parkování je přímo u areálu Biotopu. Parkovacích míst pro autobily tu není mnoho. Každých deset až dvacet minut sem ale jezdí vlak ze smíchovského nádraží a ze stejného místa i autobus číslo 244.

Odkazy:

http://biotopradotin.cz/