• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Botanická zahrada Trója

Botanická zahrada v Tróji

Botanická zahrada v Tróji umožňuje obyvatelům hlavního města a všem svým návštěvníkům rychlý únik z velkoměsta do přírody.

Venkovní expozice jsou ideálním prostorem pro relaxaci a odpočinek uprostřed 15 000 druhů stromů a květin. Meditační Japonská zahrada na jaře doslova okouzluje květy rododendronů, pivoněk či něžných sakur. V horkém létě naopak poskytuje vlahý stín a na podzim pošmourné počasí rozzáří pestrobarevné listy japonských javorů.

V hlavní části japonské zahrady je umělý horský potůček, japonské javory, rododendrony a bambusy. Ve vodě žijí červení koi-kapři, symboly štěstí a blaženosti. Rovněž další prvky zahrady vyjadřují japonskou symboliku.

Na cestu kolem světa během jedné hodiny se můžete vydat ve skleníku Fata Morgana. Tropický skleník je umístěn na jižní straně trojské pláně. Ve skleníku esovitého půdorysu vznikla na ploše o rozloze přes tisíc sedm set metrů čtverečních unikátní botanická expozice. Uvidíte exotické skvosty tropických deštných lesů, vysokohorského mlžného lesa i nejsušších oblastí světa. Cestou se seznámíte s rybami tropických řek i jezer a zaposloucháte do šumu divokého vodopádu.

Trojská botanická zahrada má ideální polohu na pravém břehu Vltavy, na území tvořeném vltavskými terasami a svahy trojské kotliny. Po mnoho století zde dozrávala vinná réva a botanická zahrada dnes v této tradici pokračuje. Památkově chráněná vinice svaté Kláry patří k nejstarším v Praze. Každoročně se zde ručně sklízí hrozny a místní vína si tu můžete vychutnat na terase vinotéky s jedinečným výhledem na panorama Prahy.

https://www.botanicka.cz