• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

zoo-praha

Zoo Praha

Zoo Praha je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších zoologických zahrad na světě. Nachází se v pražské čtvrti Troja, na adrese U Trojského zámku 120/3. Zoo Praha byla otevřena v roce 1931 a od té doby se neustále rozvíjí a zlepšuje. Na ploše přes 58 hektarů žije více než 4700 zvířat z více než 670 druhů, včetně mnoha ohrožených a vzácných druhů.

V Zoo Praha můžete vidět a obdivovat různé druhy zvířat z celého světa, jako jsou sloni, nosorožci, hroši, žirafy, lvi, tygři, medvědi, vlci, opice, gorily, orangutani, šimpanzi, pandy, koaly, klokani, tučňáci, plameňáci, kondorové, sovy, papoušci a mnoho dalších. Zvířata jsou umístěna v expozicích a pavilonech, které co nejvíce napodobují jejich přirozené prostředí a poskytují jim dostatek prostoru a péče.

Zoo Praha nabízí také různé programy a aktivity pro návštěvníky všech věkových kategorií. Můžete se zúčastnit komentovaných krmení zvířat, prohlídek s průvodcem, přednášek a workshopů o zvířatech a ochraně přírody. Můžete si také vyzkoušet zážitkové programy, jako je setkání se slony nebo gorilami, noční prohlídka zoo nebo tábor pro děti. Pro rodiny s dětmi je k dispozici dětská zoo, kde si mohou pohladit a nakrmit domácí zvířata. Děti si také mohou užít hřiště, lanovku, vláček nebo vyhlídkovou věž.

Zoo Praha má bohatou a zajímavou historii. Byla založena v roce 1931 díky iniciativě hraběte Sweerts-Sporka a podpoře velkostatkáře Aloise Svobody, který daroval pozemky v Troji pro zoo. Prvním ředitelem zoo byl profesor Jiří Janda, který se zasloužil o její rozvoj a popularitu. Zoo Praha zažila několik těžkých období během druhé světové války a povodní v letech 2002 a 2013. Podařilo se jí však překonat tyto krize a dosáhnout mnoha úspěchů v chovu a ochraně zvířat. Zoo Praha je například světovým lídrem v chovu koní Převalského nebo prvním místem na světě, kde se podařilo odchovat mládě kondora andského.

Jak se dostat do Zoo Praha?

Můžete jet veřejnou dopravou, autem nebo na kole. Nejjednodušší je jet autobusem číslo 112 z metra C Nádraží Holešovice do konečné stanice Zoologická zahrada. Můžete také jet parníkem po Vltavě ze stanice Rašínovo nábřeží do stanice Podbaba nebo Troja. Cesta trvá 75 minut a je to zážitek sám o sobě. Pokud jedete autem, můžete zaparkovat na placeném parkovišti u hlavního vchodu nebo na bezplatném parkovišti u jižního vchodu. Pokud jedete na kole, můžete využít bezplatné parkování pro kola u obou vchodů.

Kde lze u ZOO Praha parkovat?

U Zoo Praha můžete parkovat na několika místech. Můžete si vybrat z následujících možností:

  • Parkoviště u severního vchodu, které pojme 120 aut. Parkovné je 300 Kč za den
  • Parkoviště pod zámkem u hlavního vchodu, které pojme 100 aut. Parkovné je také 300 Kč za den
  • Parkoviště u jižního vchodu, které pojme 450 aut. Parkovné je stejné jako u ostatních parkovišť u zoo
  • Parkoviště v ulici Pod Havránkou, které pojme 200 aut a je určené i pro autobusy. Parkovné je 300 Kč za den pro auta a 400 Kč za den pro autobusy
  • Záchytné parkoviště Blanka-Troja, které pojme 300 aut a je v provozu o víkendech a státních svátcích, po dobu letních prázdnin denně. Parkovné je 100 Kč za den a zahrnuje i kyvadlovou dopravu do zoo a zpět

Všechna parkoviště u zoo nebo v její blízkosti nejsou hlídaná, pouze placená. Nenechávejte si v automobilech žádné cennosti!

Co zajímavého je v okolí Zoo Praha?

Pokud máte čas a chuť, můžete navštívit některé z dalších atrakcí v blízkosti zoo. Například můžete prohlédnout barokní Trojský zámek s krásnou zahradou a sbírkou obrazů. Můžete také navštívit Botanickou zahradu s rozmanitou flórou, skleníkem Fata Morgana a vinicí svaté Kláry. Pokud máte rádi přírodu, můžete se projít po nábřeží Vltavy nebo po cyklostezce A2.

Zoo Praha je skvělé místo pro celou rodinu, kde si můžete užít spoustu zábavy a poznání. Zoo Praha je otevřena každý den od 9 do 18 hodin. Vstupné je 250 Kč pro dospělé, 150 Kč pro děti a 200 Kč pro studenty a seniory. Můžete si také koupit rodinnou vstupenku za 650 Kč nebo roční vstupenku za 1000 Kč

Webové stránky ZOO Praha