• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Huťský vodopád

Huťský vodopád je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších vodopádů v České republice. Nachází se v blízkosti Rokytnice nad Jizerou v Libereckém kraji, v srdci Krkonošského národního parku. Je to kaskádovitý vodopád, který má celkovou výšku 20 metrů a průtok 50 litrů za sekundu. Vodopád je obklopen bujnou zelení a skalnatým terénem, který dodává jeho scenérii půvab a romantiku. Vodopád je také zajímavý svou historií, protože je pojmenován podle první sklářské huti v Krkonoších, která zde byla založena v polovině 16. století a fungovala až do 20. let 20. století.

Pokud chcete navštívit Huťský vodopád, máte několik možností, jak se k němu dostat. Nejlepší je vyrazit z Rokytnice nad Jizerou, která je známým lyžařským a turistickým střediskem v Krkonoších. Z Rokytnice můžete jet autem po silnici číslo 14 směrem na Harrachov a po asi 5 kilometrech odbočit doprava na malou silničku, která kopíruje tok Huťského potoka. Po této silničce můžete jet až 300 metrů od vodopádu, kde je malé parkoviště. Odtud už je to jen krátká procházka po modré turistické značce k vodopádu.

Další možností je vyjet sedačkovou lanovkou Horní Domky z Rokytnice nad Jizerou a odtud se také vydat po modré turistické značce k vodopádu. Tato trasa je delší, ale nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a možnost vidět další zajímavosti, jako jsou horské chaty Dvoračky a Huťská bouda, které jsou oblíbenými místy pro odpočinek a občerstvení. Tato trasa je dlouhá asi 4 kilometry a zabere přibližně 1 hodinu.

Pokud máte rádi pěší turistiku, můžete si také vybrat trasu z Harrachova, který je dalším populárním střediskem v Krkonoších. Z Harrachova se můžete vydat po červené turistické značce směrem na Labskou boudu a po asi 6 kilometrech odbočit doprava na žlutou turistickou značku, která vás dovede k Huťskému vodopádu. Tato trasa je dlouhá asi 8 kilometrů a zabere přibližně 2 hodiny.

Ať už si vyberete jakoukoli cestu k Huťskému vodopádu, určitě nebudete litovat. Vodopád je nádherný za každého ročního období, ale obzvlášť působivý je na jaře, kdy je plný tající vody ze sněhu, nebo na podzim, kdy se jeho okolí rozbarvuje do různých odstínů červené, oranžové a žluté. Vodopád je také ideálním místem pro focení nebo piknik.

Huťský vodopád je skvělou destinací pro každého, kdo má rád přírodu, historii a sport. Je to místo, kde si můžete odpočinout od shonu města a nasát čerstvý vzduch a klid. Je to také místo, kde si můžete užít krásy Krkonoš a poznat jejich bohatou kulturu a tradice.