• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

majaland

Majaland

Majaland Praha je největší krytý zábavní park v Čechách, kde si můžete užít pohádkovou atmosféru a zábavu pro celou rodinu. V tomto článku vám představíme, co všechno vás v Majalandu čeká, jak se tam dostanete a co zajímavého můžete vidět v okolí.

Majaland Praha je součástí outletového a zábavního centra POP Airport, které najdete v blízkosti pražského letiště Václava Havla. Park je otevřený každý den od 10 do 20 hodin a nabízí dvanáct tematických atrakcí pro malé i velké návštěvníky. Park je stylizován do motivů včelky Máji a Vikingů, kteří jsou známí z populárních animovaných seriálů a filmů.

V Majalandu si můžete užít například tyto atrakce:

  • Horská dráha: Na Vikově horské dráze profrčíte závratnou rychlostí kolem drsných skalisek až do temné jeskyně. Zahlédnete Vikinga Vika a Halvara? Tato atrakce má 9 metrů převýšení a délku 220 metrů.
  • Motýlí kolotoč: Na obřím naklápěcím řetízkáči s šestnáctimetrovou dráhou letu zažijete kouzelný a dech beroucí let. Máte odvahu nasednout?
  • Vikova skluzavka: Sklouznete se na jedné z nejdelších skluzavek v Česku. Bude to pořádný sešup! Tato třicetimetrová skluzavka má převýšení devíti metrů.
  • Padající list: Sednete si na list a… tři, dva, jedna, start! Vyletíte do závratných výšin. Užijete si bleskový výhled na Majaland z výšky, protože v mžiku budete zase padat dolů. Tato atrakce je pro milovníky adrenalinových zážitků.
  • Tančící květina: Máte pro strach uděláno? Na obří květině se budete houpat ze strany na stranu a točit dokola. Na tuto atrakci si troufne jen opravdový odvážlivec.
  • Divadélko včelky Máji: Zastavte se v našem pohádkovém divadélku, kde se můžete těšit na koncerty a divadelní představení. Sledujte naše novinky, ať nepropásnete žádné vystoupení idolů dětské zábavy. A osobně se tu setkejte i s včelkou Májou.

Kromě atrakcí si můžete také pochutnat na občerstvení v restauraci uvnitř obřího stromu, kde najdete polévky, tradiční jídla, burgery, saláty, drinky, zmrzlinu, dezerty nebo ledovou tříšť. A nezapomeňte také navštívit obchod s hračkami, kde si můžete koupit své oblíbené pohádkové postavičky ze zábavního parku.

Vstupné do Majalandu je možné zakoupit online na webu POP Airport nebo na pokladně v zábavním parku. Ceny se liší podle dne a kategorie návštěvníků. Děti do 85 cm mají vstup zdarma, děti do 99 cm a senioři a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P platí 299 Kč v pondělí až čtvrtek a 399 Kč v pátek až neděli a ve svátky. Osoby nad 1 m a dospělí platí 399 Kč v pondělí až čtvrtek a 499 Kč v pátek až neděli a ve svátky. V pondělí až čtvrtek od 17 do 20 hodin je možné využít odpolední happy hours, kdy je vstup do Majalandu jen za 199 Kč. Pro ty, kteří chtějí navštěvovat Majaland po celý rok, je možné zakoupit roční kartu za 1499 Kč pro děti do 99 cm a za 2499 Kč pro osoby nad 1 m. Pro skupiny nabízí Majaland zvýhodněné vstupné.

Majaland Praha byl otevřen v roce 2020 jako první zábavní park této značky v Česku. Majaland je mezinárodní koncept, který vznikl ve spolupráci mezi belgickou společností Plopsa Group, která provozuje zábavní parky po celé Evropě, a německou společností Studio 100, která produkuje animované seriály a filmy s včelkou Májou a Vikingem Vikem. Majaland Praha je držitelem prestižní mezinárodní ceny Golden Pony Award za dokonalost v odvětví volného času.

Jak se dostanete do Majalandu? Pokud jedete autem, najdete park na adrese Ke Kopanině 421, Tuchoměřice. Parkování je zdarma. Pokud jedete hromadnou dopravou, můžete využít autobusovou linku 414, která jede od stanice metra Nádraží Veleslavín každých 30 minut. Zastávka se jmenuje POP Airport. Pokud jedete vlakem, nejbližší železniční stanice je Kladno-Ostrovec, odkud je to asi 6 km do parku.

Co zajímavého můžete vidět v okolí Majalandu?

Pokud máte chuť na další zábavu nebo nákupy, můžete navštívit outletové centrum POP Airport, které je součástí stejného komplexu jako Majaland. Zde najdete více než 100 obchodů s módním oblečením, doplňky, sportovním vybavením, hračkami nebo elektronikou za zvýhodněné ceny.

Pokud máte rádi přírodu a historii, můžete se vydat na procházku nebo na kole do nedalekých Tuchoměřic, kde se nachází barokní zámek s krásnou zahradou a kaplí svatého Jana Nepomuckého. Zámek byl postaven v 18. století na místě starší tvrze a patřil různým šlechtickým rodům. V současnosti je zámek veřejnosti nepřístupný, ale můžete si ho prohlédnout zvenku a obdivovat jeho architekturu.

Internetové stránky Majalandu