• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Muzeum městské hromadné dopravy

Muzeum městské hromadné dopravy

Muzeum městské hromadné dopravy v Praze je zajímavým a poučným místem, kde se můžete seznámit s historií a současností pražské MHD. Muzeum se nachází v bývalé tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích, která byla postavena v roce 1909 a je technickou památkou. V muzeu si můžete prohlédnout více než čtyřicet historických vozidel, jako jsou tramvaje, trolejbusy, autobusy nebo metro. Kromě toho zde najdete i mnoho dalších exponátů, jako jsou modely, fotografie, dokumenty, jízdenky nebo plány. Muzeum také pořádá různé akce a výstavy, například o historických osobnostech, které se podílely na rozvoji pražské dopravy.

Muzeum je otevřeno každou sobotu, neděli a svátek od 9 do 17 hodin. Vstupné je 100 Kč pro dospělé, 60 Kč pro děti, studenty a seniory a zdarma pro držitele průkazu ZTP/P a jejich průvodce. Rodinné vstupné pro dva dospělé a maximálně tři děti je 250 Kč. Vstupenky si můžete koupit na pokladně muzea nebo online na webu Dopravního podniku. Pokud chcete vidět více než jen muzeum, můžete si zakoupit i kombinovanou vstupenku za 150 Kč, která zahrnuje i návštěvu historické tramvaje T3 Coupé, která jezdí po okružní trase po Praze.

Muzeum je vhodné i pro děti, které se zde mohou dozvědět spoustu zajímavostí o dopravě a zkusit si i některé interaktivní prvky. Například si mohou sednout do kabiny řidiče tramvaje nebo autobusu a ovládat různé funkce. Nebo si mohou zahrát hru na dotykových obrazovkách, kde musí řešit různé dopravní situace. Pro děti jsou také připraveny pracovní listy s úkoly a kvízy, které si mohou vzít zdarma na pokladně.

V okolí muzea se také nachází několik dalších zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Například si můžete prohlédnout krásnou vilu Müllerovu, kterou navrhl slavný architekt Adolf Loos v letech 1928-1930. Vila je považována za mistrovské dílo moderní architektury a nabízí zajímavý kontrast mezi jednoduchou fasádou a bohatým interiérem. Vila je otevřena od středy do neděle od 10 do 18 hodin a vstupné je 300 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti, studenty a seniory.

Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat do nedalekého parku Ladronka, kde si můžete užít relaxaci nebo sportovní aktivity. Park nabízí rozsáhlou síť cyklostezek a in-line dráh, hřiště pro různé míčové hry, dětská hřiště nebo půjčovnu koloběžek a kol. V parku se také nachází bývalý barokní statek Ladronka, který byl přestavěn na kulturní a společenské centrum. Zde si můžete dát něco k jídlu nebo pití, zúčastnit se některého z kulturních programů nebo si pronajmout prostory pro soukromé akce.

Dalším tipem na výlet je zámek Břevnovský klášter, který je nejstarším mužským klášterem v Čechách. Klášter byl založen v roce 993 knížetem Boleslavem II. a svatým Vojtěchem. V průběhu staletí prošel několika stavebními úpravami a dnes je vynikajícím příkladem barokní architektury. V areálu kláštera si můžete prohlédnout baziliku svatého Marka, prelaturu, konvent, kapitulní síň, klášterní zahradu nebo pivovar, kde se vaří pivo podle starých receptů. Klášter je otevřen denně od 9 do 17 hodin a vstupné je 100 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti, studenty a seniory.