• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

obchodni-centrum-novy-smichov

Obchodní centrum Nový Smíchov 

Obchodní centrum Nový Smíchov je jedním z největších a nejnavštěvovanějších nákupních center v Praze. Nachází se na Smíchově, nedaleko stanice metra Anděl a tramvajové zastávky Anděl. Nabízí tři podlaží plná obchodů, restaurací, služeb a zábavy pro celou rodinu.

Obchodní centrum Nový Smíchov bylo otevřeno v roce 2001 jako součást rozsáhlého projektu revitalizace bývalého průmyslového areálu na Smíchově. Projekt byl realizován společností Klepierre, která je jedním z předních evropských provozovatelů nákupních center. Obchodní centrum bylo navrženo ve spolupráci s renomovanou architektonickou kanceláří Chapman Taylor, která se specializuje na návrhy komerčních a smíšených prostor. Obchodní centrum bylo postaveno na místě bývalé továrny na výrobu cukru, která zde fungovala od roku 1869 do roku 1996. Továrna patřila k nejvýznamnějším cukrovarům v České republice a její produkty byly známé pod značkou Anděl. Název obchodního centra tak odkazuje na historickou tradici místa i na jeho současnou polohu u křižovatky Anděl.

Obchodní centrum Nový Smíchov nabízí širokou škálu obchodů, restaurací a služeb pro různé vkusy a potřeby. V obchodním centru se nachází více než 150 obchodů, které nabízejí módu, doplňky, kosmetiku, sportovní vybavení, elektroniku, knihy, hračky, dárky a další zboží. Mezi nejznámější značky patří například Calvin Klein, Diesel, GAP, Mango, Marks & Spencer, Nike, Reserved, Tommy Hilfiger a mnohé další. V obchodním centru se také nachází mnoho restaurací, které nabízejí různé druhy kuchyně od tradiční české po exotickou asijskou. Mezi nejoblíbenější restaurace patří například Bombay Express, Chili’s, Francesco’s Pizza, KFC, McDonald’s a Ugo Freshbar. V obchodním centru najdete mnoho poskytovatelů služeb, které zahrnují například banky, lékárny, optiky, cestovní kanceláře, čistírny, kadeřnictví a kosmetické salony

V obchodním centru se nachází hypermarket Tesco, který nabízí široký sortiment potravin a drogerie nebo multiplex Palace Cinemas, který má 12 sálů s moderním vybavením a promítá nejnovější filmy z domácí i zahraniční kinematografie. Sportovci najdou v centru Nový Smíchov fitness centrum Form Factory Premium Fitness, které nabízí profesionální posilovnu, kardiozónu, skupinové lekce, solárium a masáže.

Otevírací doba

Obchodní centrum Nový Smíchov je otevřeno každý den od 9:00 do 21:00. Některé obchody a restaurace mohou mít odlišnou otevírací dobu. Aktuální otevírací dobu jednotlivých obchodů a restaurací najdete na oficiálním webu obchodního centra.

Obchodní centrum Nový Smíchov je velmi oblíbené mezi návštěvníky i obyvateli Prahy. Na internetu má většinou pozitivní recenze a hodnocení. Například na webu Google má průměrné hodnocení 4.3 z 5 hvězdiček z více než 40 tisíc recenzentů. Na webu TripAdvisor má průměrné hodnocení 4 z 5 hvězdiček z více než 300 recenzentů. Návštěvníci chválí zejména rozmanitou nabídku obchodů a restaurací, přívětivou atmosféru, čistotu a bezpečnost. Někteří návštěvníci však kritizují přeplněnost, nedostatek parkovacích míst a vysoké ceny.

Jak se tam dostanu?

Obchodní centrum Nový Smíchov je snadno dostupné městskou hromadnou dopravou i osobním automobilem. Nejbližší stanice metra je Anděl na lince B. Zde je také tramvajová zastávka Anděl s linkami 4, 5, 6, 7, 9, 10, 12, 14, 15 a 20. Z obou zastávek je to jen pár minut chůze k obchodnímu centru. Pokud jedete autem, můžete využít podzemní parkoviště pod obchodním centrem, které má kapacitu 1 200 míst. Parkování je zpoplatněno podle délky pobytu. První hodina je zdarma, každá další hodina stojí 40 Kč. Pokud nakoupíte v hypermarketu Tesco za více než 500 Kč, máte nárok na dvě hodiny parkování zdarma.

Zdroje: