• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

oc-letnany

OC Letňany

OC Letňany (Obchodní centrum Letňany) je jedno z největších a nejnavštěvovanějších obchodních center v Praze. Nachází se na severovýchodním okraji města, v blízkosti dálnice D8 a letiště Praha-Letňany. Nabízí široký výběr obchodů, služeb, zábavy a gastronomie pro celou rodinu.

OC Letňany bylo otevřeno v roce 1999 jako první velké obchodní centrum v České republice. Bylo postaveno na místě bývalého vojenského letiště, které bylo zrušeno po roce 1989. Původně mělo OC Letňany pouze 60 obchodů a hypermarket Tesco. V roce 2004 bylo centrum rozšířeno o dalších 120 obchodů, kino Cinema City, restaurace a kavárny. V roce 2008 byl přistavěn Retail Park s dalšími 30 obchody a službami. V roce 2016 byla dokončena rekonstrukce interiéru centra, která zvýšila komfort a atraktivitu pro návštěvníky. V současnosti má OC Letňany více než 180 obchodů na ploše 125 000 m2.

V OC Letňany jsou největší stropní hodiny v Evropě. Tyto hodiny mají průměr 12 metrů a váží 7 tun. Jsou umístěny nad hlavním vstupem do centra a ukazují čas pomocí LED diod.

OC Letňany nabízí širokou škálu obchodů a služeb pro každý vkus a potřebu. Zde najdete obchody s módou a doplňky, obuví, spodním prádlem, sportovním oblečením a vybavením, elektronikou, telefony, hrami, knihami, hračkami, klenoty, hodinkami, kosmetikou, potravinami a delikatesami. Mezi nejoblíbenější značky patří například H&M, Zara, Reserved, New Yorker, C&A, Lindex, Orsay, Calzedonia, Intimissimi, CCC, Deichmann, Humanic, Sportisimo, Datart, Alza.cz, iStyle, Teta drogerie nebo Albert.

Pokud máte chuť na něco dobrého, můžete si vybrat z mnoha restaurací a kaváren, které nabízejí různé kuchyně a speciality. Můžete ochutnat italskou pizzu, čínské nudle, mexické burrito, americké burgery, francouzské pečivo, české knedlíky nebo zdravé saláty. Mezi oblíbená místa patří například KFC, McDonald’s, Subway, Bageterie Boulevard, Pizza Hut, Sushi Time, Fresh Corner, Costa Coffee nebo Starbucks.

Pro zábavu a relaxaci můžete navštívit kino Cinema City, kde si můžete vybrat z aktuální nabídky filmů včetně 3D a 4DX projekcí. Kino má 12 sálů s celkovou kapacitou 2 600 míst. Pokud máte rádi adrenalin a dobrodružství, můžete si zahrát laser game nebo escape room v Laser Arena nebo Puzzle Room. Pro děti je zde k dispozici dětský koutek Funpark s houpačkami, skluzavkami, prolézačkami a dalšími atrakcemi.

OC Letňany nabízí různé služby a ostatní zařízení pro pohodlí a bezpečnost návštěvníků. Zde najdete například bankomaty, směnárny, poštu, lékárnu, optiku, kadeřnictví, kosmetický salon, čistírnu, opravnu obuvi a oděvů, autoservis nebo půjčovnu koloběžek. Pro rodiny s dětmi je zde k dispozici kojenecký salonek, půjčovna kočárků a autosedaček nebo dětské toalety. Pro osoby se sníženou schopností pohybu je zde k dispozici bezbariérový přístup, výtahy a půjčovna invalidních vozíků.

Otevírací doba OC Letňany

OC Letňany je otevřeno každý den od 9:00 do 21:00. Některé obchody a služby mohou mít odlišnou otevírací dobu. Například hypermarket Tesco je otevřen nonstop. Kino Cinema City je otevřeno podle programu filmů. Restaurace a kavárny jsou otevřeny podle svého uvážení. Pro aktuální informace o otevírací době jednotlivých obchodů a služeb doporučujeme navštívit oficiální webové stránky OC Letňany.

Dopravní spojení OC Letňany

OC Letňany je snadno dostupné jak veřejnou dopravou, tak osobním automobilem. Pokud cestujete veřejnou dopravou, můžete využít metro linky C nebo autobusových linek 140, 158, 195, 201, 269, 280 nebo 302. Nejbližší zastávka je Letňany, která se nachází před vstupem do centra.

Pokud cestujete osobním automobilem, můžete využít dálnice D8 nebo silnice I/9 nebo I/16. OC Letňany má k dispozici více než 4 000 parkovacích míst zdarma. Můžete parkovat na venkovních parkovištích P1 a P2 nebo v podzemních garážích G1 a G2. Parkoviště jsou monitorována kamerovým systémem a jsou vybavena parkovacími senzory, které vám usnadní nalezení volného místa.

Recenze a hodnocení OC Letňany

OC Letňany je velmi oblíbené mezi návštěvníky, kteří oceňují jeho rozmanitou nabídku, příjemné prostředí, snadnou dostupnost a bezplatné parkování. Na portálu Google Maps má OC Letňany průměrné hodnocení 4,3 z 5 hvězdiček z více než 40 000 recenzí. Zde je několik příkladů recenzí od spokojených zákazníků:

  • “Velké obchodní centrum s mnoha obchody a službami. Je zde i kino, laser game, escape room a dětský koutek. Parkování je zdarma a je zde dostatek místa. Doporučuji.” (5 hvězdiček)
  • “OC Letňany je pro mě nejlepší obchodní centrum v Praze. Má všechno, co potřebuji, a je to blízko mého bydliště. Ráda sem chodím nakupovat, jíst nebo se bavit. Je to čisté, moderní a bezpečné.” (5 hvězdiček)
  • “OC Letňany je obrovské a má skvělou atmosféru. Má spoustu obchodů se zajímavým zbožím a cenami. Má také dobré restaurace a kavárny, kde si můžete odpočinout a dát si něco dobrého. Kino je také super, má dobrou kvalitu obrazu a zvuku. Parkování je zdarma a není problém najít volné místo.” (4 hvězdičky)

Zdroje: