• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

paraZoo Vlašim

ParaZOO Vlašim

ParaZOO se nachází ve Vlašimi nedaleko bájné hory Blaník. Vlašim leží přibližně 60 km jižně od Prahy.

ParaZOO ve Vlašimi je tak trochu jiná ZOO. Obyvatelé této ZOO totiž pochází většinou z volné přírody. Byli přijati do Záchranné stanice, ale bohužel neměli štěstí a nemohou se již vypustit do přírody.  V důsledku příliš komplikovaných zranění či nevhodného odchovu lidmi mají trvalé následky, pro které by se v přírodě již sami neuživili. V paraZOO se můžete seznámit s příběhy zde chovaných zvířat, nebo se dozvědět, jak lze zraněním zvířat předcházet. 

ParaZOO leží v centru Vlašimi a jsou zde chováni zástupci volně žijících živočichů České republiky (například vydra, rys, kuna, výři, krkavci, čápi, nejrůznější dravci a řada dalších).

ParaZOO nabízí zájemcům z řad škol ekologické výukové programy zaměřené na chovaná zvířata. Dále je možné navštívit paraZOO s průvodcem a absolvovat komentovanou prohlídku areálu. Pro děti a rodiny je k dispozici dětský koutek, občerstvení a možnost zakoupení suvenýrů.

Z Prahy se do Vlašimi dostanete autobusem z autobusového nádraží u stanice metra C Roztyly nebo vlakem z Hlavního nádraží s přestupem v Benešově u Prahy. Při využití osobního automobilu je sjezd na Vlašim na 49. kilometru dálnice D1.

Stránky paraZOO Vlašim