• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia je nejmodernější a největší aquapark v České republice, který se nachází v obci Pasohlávky na jižní Moravě. Nabízí 16 bazénů, 28 tobogánů a skluzavek, 30 saun a procedur, wellness centrum, dětskou odpočívárnu, restaurace a bary. Aqualand Moravia je ideálním místem pro zábavu a relaxaci pro celou rodinu, ať už v létě nebo v zimě.

Aqualand Moravia se nachází v obci Pasohlávky, která leží v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji. Obec se rozkládá na břehu vodní nádrže Nové Mlýny I, která je součástí soustavy tří nádrží na řece Dyji. Obec má asi 750 obyvatel a je známá jako rekreační středisko s možností koupání, jachtingu, windsurfingu a rybaření. Obec má také bohatou historii spojenou s římskou pevností a opuštěným kostelem na ostrově.

Aqualand Moravia je rozdělen do čtyř zón: AQUA, FRW+PÁLAVA, WELLNESS a DENNÍ LÁZNĚ. V zóně AQUA najdete různé bazény s teplotou vody od 28 do 36 stupňů Celsia, jako jsou venkovní bazén s umělými vlnami, bazén s protiproudem, bazén s lehátky a masážními tryskami, bazén pro plavání nebo bazén pro děti s hradem a skluzavkami. V této zóně se také nachází 28 tobogánů a skluzavek pro různé úrovně adrenalinu, jako jsou U-Wave (nejdelší tobogán ve střední Evropě), Space Boat (nejrychlejší tobogán v ČR), Kamikaze (nejstrmější tobogán v ČR), Black Hole (nejtemnější tobogán v ČR) nebo Family Rafting (nejširší tobogán v ČR).

V zóně FRW+PÁLAVA si můžete užít venkovní atrakce inspirované krajinou Pálavy, jako jsou lezecké stěny, lanové centrum, trampolíny, houpačky nebo skluzavky. V této zóně se také nachází venkovní saunový svět s finskou saunou, bylinkovou saunou, parní lázní, infra saunou nebo ledovým barelem.

V zóně WELLNESS si můžete dopřát relaxaci a péči o tělo i duši. Zde najdete 24 saun a procedur s různými teplotami, vlhkostmi a aromaty, jako jsou solná jeskyně, medová sauna, pivní sauna, vínná sauna nebo čokoládová sauna. V této zóně si také můžete objednat různé masáže, kosmetické ošetření nebo koupelové rituály.

V zóně DENNÍ LÁZNĚ si můžete dopřát luxusní pobyt pro dva s neomezeným vstupem do všech zón Aqualandu Moravia a navíc s privátním lehátkem, láhví Prosecca nebo nealko sektu a dezertem, pitným režimem, 15% slevou na masáže a procedury, županem a osuškou k zapůjčení, trezorem, privátní vířivkou a masážním křeslem.

Aqualand Moravia je moderní a pohodlné zábavní centrum, které je navrženo tak, aby vyhovovalo všem návštěvníkům. Interiér je prostorný, čistý a barevný, s množstvím rostlin a dekorací. Exteriér je harmonicky začleněn do přírodního prostředí Pálavy, s výhledem na vodní hladinu a vinice. Aqualand Moravia je také ekologicky šetrný, neboť využívá solární panely a tepelná čerpadla pro ohřev vody a vzduchu.

Co si mohu prohlédnout v okolí Aqualandu Moravia?

Kromě vodních atrakcí si můžete prohlédnout také některé zajímavosti spojené s historií a kulturou obce Pasohlávky a jejího okolí. V areálu Aqualandu Moravia se nachází Návštěvnické centrum Mušov – Brána do Římské říše, kde se můžete seznámit s archeologickými nálezy z doby římské okupace Moravy v 2. století n. l. Zde se dozvíte o životě římských vojáků i germánských kmenů, o jejich stavebním umění i každodenním životě. V centru se také konají různé akce a festivaly věnované starověku.

Pokud se chcete podívat na jedinečnou památku, můžete se vydat na ostrov uprostřed prostředního jezera Novomlýnských nádrží, kde stojí opuštěný románský kostel sv. Linharta z 12. století. Kostel je jediným ostrovním kostelem v České republice a nejstarším románským kostelem na Moravě. Kostel byl součástí zaplavené obce Mušov, která zanikla při stavbě nádrží v 70. letech 20. století. Kostel je zasvěcen sv. Linhartovi, patronu proti bolestem hlavy a krku.

Pasohlávky jsou obcí s bohatou historií, která sahá až do starověku. Už ve 2. století zde měla pevnost římská desátá legie císaře Marca Aurelia a byla tu i osada Markomanů. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1276. Obec byla osídlena různými národy a kulturami, jako byli Chorvaté, Němci nebo Češi. Obec byla také svědkem různých událostí, jako byl požár ve 14. století, třicetiletá válka nebo druhá světová válka.

Jak se tam dostanu?

Aqualand Moravia je snadno dostupný různými dopravními prostředky. Pokud cestujete autem, můžete využít dálnici D2 a sjezd 25 na Mikulov. Odtud je to už jen 10 km po silnici II/420 směrem na Pasohlávky. U Aqualandu Moravia je k dispozici velké parkoviště pro osobní i autobusovou dopravu.

Pokud cestujete vlakem, můžete vystoupit na stanici Pasohlávky, která leží na trati Brno – Břeclav – Hodonín. Odtud je to asi 2 km pěšky nebo můžete využít místní autobusovou dopravu.

Pokud cestujete autobusem, můžete využít linky IDS JMK, které spojují Pasohlávky s Brnem, Břeclaví, Mikulovem nebo Znojmem. Zastávka Aqualand Moravia je přímo u vstupu do areálu.

Odkazy:
Stránky aquaparku Moravia