• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

ski-centrum-ricky

Ski centrum Říčky

Ski centrum Říčky je moderní a oblíbené lyžařské středisko v Orlických horách, které nabízí skvělé podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování, snowboarding, horskou turistiku a další zimní i letní aktivity. Ski centrum se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 až 992 metrů nad mořem. Dopravu na sjezdovky zajišťuje šestisedačková lanovka s krycími bublinami a další dva vleky. Ve skiareálu se nachází čtyři sjezdovky různých obtížností, které jsou uměle zasněžované a upravované. První sjezdovka nazvaná Slalomka je dlouhá 1000 metrů a je určena pro pokročilé lyžaře, její obtížnost je označená černou barvou. Druhá sjezdovka je dlouhá 1200 metrů a je určena pro středně pokročilé lyžaře, její obtížnost je označená červenou barvou. Třetí sjezdovka je dlouhá 1500 metrů a je určena pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi, její obtížnost je označená modrou barvou. Čtvrtá sjezdovka je dlouhá 350 metrů a je určena primárně k večernímu lyžování, které se koná každou sobotu od 17 do 20 hodin. Na této sjezdovce se také nachází snowpark s různými překážkami pro milovníky adrenalinu.

Ski centrum Říčky nabízí možnost výuky lyžování a snowboardingu v profesionální lyžařské škole, která disponuje dětským vlekem a pohyblivým pásem pro nejmenší lyžaře. Pro návštěvníky je k dispozici půjčovna a servis lyžařského vybavení, úschovna zimního vybavení, skibar, restaurace a ubytování v několika hotelech a penzionech v blízkosti areálu. Ski centrum Říčky má svůj vlastní skibus, který zajišťuje dopravu mezi jednotlivými zastávkami v okolí areálu.

Ski centrum Říčky je ideálním místem pro milovníky zimních sportů, ale také pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v krásné přírodě Orlických hor. V okolí areálu se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Například zde můžete obdivovat tajemné menhiry, které jsou uměle vztyčené křemencové kvádry vysoké 2 až 5 metrů. Tyto kamenné monumenty jsou obklopeny legendami a pověstmi o jejich původu a účelu. Dalším tipem na výlet je Julinčino údolí, které je panenskou přírodou protkanou potokem Říčka. Toto údolí je ideálním místem pro romantickou procházku nebo piknik na břehu potoka. Pro ty, kteří mají rádi výhledy z výšky, doporučujeme navštívit rozhlednu Anna, která se nachází na vrcholu Anenského vrchu ve výšce 995 metrů nad mořem. Z rozhledny je možné vidět nejen Orlické hory, ale také Krkonoše, Jeseníky, Rychlebské hory a část Polska.

Ski centrum Říčky je snadno dostupné autem po silnici I/11 z Hradce Králové nebo z Ústí nad Orlicí. Z Hradce Králové je to asi 70 kilometrů a z Ústí nad Orlicí asi 30 kilometrů. V blízkosti areálu je k dispozici bezplatné parkoviště s kapacitou 300 osobních automobilů a 15 autobusů. Ski centrum Říčky je také dostupné veřejnou dopravou, a to autobusem nebo vlakem. Autobusová linka 660507 spojuje Říčky s Rokytnicí v Orlických horách, odkud je možné přestoupit na další linky do okolních obcí a měst. Vlaková stanice Rokytnice v Orlických horách je vzdálena asi 5 kilometrů od areálu a je možné se odtud dopravit skibusem nebo taxíkem.

Zdroje:

Internetové stránky Ski centra Říčky

Říčky v Orlických horách na Wikipedii

doricek.cz – aktivity

lidovky. cz – „Ski areál Říčky nabízí všechny barvy Zakletého