• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

ski-areál-aldrov-vítkovice

Skiareál Aldrov Vítkovice

Ski areál Aldrov Vítkovice je lyžařský areál v Krkonoších, který nabízí skvělé podmínky pro zimní i letní rekreaci. Nachází se v obci Vítkovice, asi 10 km od Rokytnice nad Jizerou a 15 km od Harrachova. Areál leží v nadmořské výšce 733 m n.m. a disponuje čtyřmi sjezdovkami s jednou čtyřsedačkovou lanovkou a jedním vlekem. Sjezdovky jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé lyžaře a jsou pravidelně upravované. Pro milovníky nočního lyžování jsou sjezdovky osvětlené. Areál také nabízí snowpark, běžecké tratě, lyžařskou školu, půjčovnu a servis lyží a snowboardů, občerstvení a ubytování.

Historie areálu sahá do roku 1970, kdy byl postaven první vlek na svahu Jizerka. V roce 1990 byl areál převzat soukromým majitelem a začal se rozvíjet. V roce 2007 byla otevřena nová čtyřsedačková lanovka Prezidentský expres, která byla pojmenována podle prezidenta Václava Klause, který se zúčastnil slavnostního otevření. V roce 2011 byl areál propojen s nedalekým střediskem Vurmovka, čímž vznikl společný skipas Golden Pass pro pět sjezdovek a tři lanovky.

Ski areál Aldrov Vítkovice je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Děti si zde mohou užít nejen lyžování, ale i jiné zábavné aktivity. Například si mohou zahrát na dětském hřišti, projet se na bobech nebo na saních tažených koňmi. V létě se mohou projet na koloběžkách nebo na horských kolech po singltrech, které jsou speciálně upravené stezky pro cyklisty.

V okolí areálu se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Například se můžete vydat na výlet do nedalekého Mumlavského dolu, kde uvidíte krásné Mumlavské vodopády. Nebo se můžete podívat do Harrachova, kde si můžete prohlédnout skanzen sklářství, muzeum sportu nebo obdivovat obří skokanské můstky. Pokud máte rádi historii a kulturu, doporučujeme vám navštívit hrad Frýdštejn, zámek Hrubá Skála nebo kostel svatého Petra a Pavla v Rokytnici nad Jizerou.

Jak se do areálu dostanete? Pokud jedete autem, můžete jet po silnici I/14 směrem na Jablonec nad Nisou a potom odbočit na silnici II/286 směrem na Rokytnici nad Jizerou. Po cca 20 km dojedete do obce Vítkovice, kde uvidíte ukazatele na Ski areál Aldrov. Pokud jedete vlakem, můžete vystoupit na stanici Rokytnice nad Jizerou a potom pokračovat autobusem nebo taxíkem do Vítkovic. Pokud jedete autobusem, můžete jet z Prahy nebo z Liberce do Harrachova a potom přestoupit na linku směřující do Vítkovic.