• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Skiareál-Klínovec

Skiareál Klínovec

Ski areál Klínovec je největší lyžařské středisko v Krušných horách, které nabízí skvělé podmínky pro zimní sporty i letní aktivity. Nachází se na nejvyšší hoře Krušných hor, Klínovci, který má nadmořskou výšku 1244 metrů. Ski areál Klínovec je vzdálený pouze 120 km severozápadně od Prahy, 100 km od Plzně a 15 km od Karlových Varů. Je snadno dostupný autem po dálnici D6 nebo vlakem do stanice Vejprty a odtud autobusem nebo taxíkem. Ski areál Klínovec je také propojený skibusem se sousedním německým střediskem Fichtelberg, které spolu tvoří Interskiregion Fichtelberg – Klínovec s celkem 47 km sjezdovek.

Ski areál Klínovec nabízí po celou sezónu výtečné sněhové podmínky díky umělému zasněžování a denní úpravě sjezdovek. Celkem má 31,5 km sjezdovek různých obtížností, z toho 17,3 km modrých, 10,5 km červených a 3,7 km černých. Nejdelší sjezdovka je dlouhá téměř 3 km a vede z vrcholu Klínovce do Jáchymova. Pro milovníky freestylu je připraven Funpark s celou řadou překážek a skoků. Pro ty, kteří si chtějí užít jízdu mimo upravené tratě, jsou k dispozici dvě kilometry neupravovaných sjezdovek s přírodním sněhem. Pro začátečníky i pokročilé jsou k dispozici lyžařské školy s certifikovanými instruktory a půjčovny lyžařského vybavení. Skipasy je možné zakoupit i online, což ušetří peníze i čas.

Ski areál Klínovec je ale atraktivní i v letním období, kdy nabízí mnoho možností pro turistiku, cykloturistiku, horskou cyklistiku nebo jen relaxaci v krásné přírodě. Na vrcholu Klínovce se nachází rozhledna z roku 1884, odkud je nádherný výhled na okolní krajinu a za dobré viditelnosti i na Alpy. V blízkosti rozhledny je také naučná stezka o historii a přírodě Klínovce. Pro milovníky adrenalinu je k dispozici Bikepark Klínovec s několika trasami pro horská kola různých obtížností. Pro rodiny s dětmi je ideálním místem Dětský park Klínovec, kde se nachází houpačky, skluzavky, lanové centrum, trampolíny, bobová dráha a další atrakce.

V okolí Ski areálu Klínovec je také mnoho zajímavostí a památek, které stojí za návštěvu. Například můžete navštívit historické město Jáchymov, které bylo založeno v roce 1516 jako hornické město bohaté na stříbro a uran. V Jáchymově si můžete prohlédnout radnici, kostel svatého Jáchyma, muzeum hornictví a léčebné lázně, které využívají radioaktivní vodu z místních pramenů. Dalším tipem je město Ostrov, kde se nachází zámek z 16. století s bohatou historií a uměleckými sbírkami. Ostrov je také známý svou porcelánkou, kterou si můžete prohlédnout v muzeu nebo nakoupit v prodejně. Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat do Božídarského rašeliniště, které je nejvýše položenou rašeliništěm v České republice a je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů. Nebo si můžete udělat výlet do Německa a navštívit například město Oberwiesenthal, které je nejvýše položeným městem v Německu a má také své lyžařské středisko Fichtelberg.

Webové stránky Skiareálu Klínovec