• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Stezka na Onen svět

Stezka na Onen svět

Stezka na Onen Svět se proplétá se typickou malebnou jihočeskou krajinou s mnoha zajímavými místy, kde mají návštěvníci možnost setkat se s řadou technických i kulturněhistorických památek. Se svými cca 66 km se jedná s největší pravděpodobností o nejdelší naučnou stezku v ČR.

Trasa vede po stávající turistické stezce z Týna nad Vltavou údolím řeky Lužnice přes Bechyni až ke Stádleckému mostu, kde se odklání směrem na Milevsko a končí u rozhledny na Onom Světě poblíž obce Kovářov. Se svými šestašedesáti kilometry se pravděpodobně jedná o nejdelší naučnou stezku v celé republice! 

Jedním z několika překrásných míst stezky, je visutá dřevěná lávka nad řekou Lužnicí. Nachází se na pravém břehu Lužnice naproti ústí dalšího toku – Židovy strouhy. Vede k ní asi dva kilometry dlouhá červeně značená cesta z centra Bechyně.

Naučná stezka informuje návštěvníky nejen o místních historických, kulturních či přírodovědných zajímavostech, ale nabízí i několik tajuplných historek a pověstí. Vždyť také začíná na bývalém městském popravišti, na vrchu Semenec u Týna nad Vltavou a končí symbolicky na Onom Světě.

Mystika prostupuje celou trasou. Součástí naučných tabulí se proto staly i pověsti či historické příběhy vztahující se k tajuplným místům nacházejících se podél stezky.

Výhodou stezky je, že na cestu na Onen Svět lze kdekoliv na trase vstoupit a kdekoliv z ní zase vystoupit, a to v obou směrech. Prochází několika obcemi, kam se dá zajet autem i veřejnou dopravou.

https://www.stezkanaonensvet.cz/