• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Zámek Kynžvart

Původně barokní zámek nechal v letech 1681-1691 postavit Filipp Emmerich von Metternich. V roce 1818 sdědil síddo rakouský kancléř Klemens Wenzel von Metternich, který ho nechal přebudovat ve stylu vídeňského klasicismu. Udělal ze zámku své sídlo, na které vítal významné hosty, takže na zámek zavítaly i známé osobnosti jako například var Alexandr I, Mikuláš I nebo básník J.W.Goethe.

V rámci prohlídkové trasy zámku si lze prohlédnout interiéry s empírovým nábytkem, expozici věnovanou poslednímu chebskému katovi nebo věhlasný Metternichův kabinet kuriozit. V něm například leží 3500 let stará mumie egyptského strážce pokladů faraona Thutmose III. Na zámku je k vidění i unikátní figurka legendárního loupežníka Babinského, kterou prý uhnětl z rozžvýkaného chleba jeho spoluvězeň.

Při prohlídce zámku lze spatřit jídeůlní servis, který Metternich dostal darem od města Paříže. Tento servis je k vidění i ve známém filmu Obsluhoval jsem anglického krále. Na zámk use natáčel i muzikál Kdyby tisíc klarinetů.

Odkazy:
Stránky zámku Kynžvart
Zámek Kynžvart na Wikipedii