• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

ZOO Hodonín

Zoo Hodonín je zoologická zahrada, která se nachází na severozápadním okraji města Hodonín v Jihomoravském kraji. Je to jedna z nejmladších zoo v České republice a nabízí návštěvníkům možnost vidět více než 250 druhů zvířat z celého světa. Zoo Hodonín je ideálním místem pro rodinný výlet, kde si můžete užít přírodu, zábavu a vzdělání.

Zoo Hodonín byla založena v roce 1977 na podnět tehdejšího městského národního výboru a obyvatel města, kteří se podíleli na její stavbě svépomocí. Zoo se rozprostírá na ploše 4,5 hektaru na okraji lužního lesa Dúbravy. Mezi její největší atrakce patří výběhy kočkovitých šelem, pavilony exotického ptactva, pavilon primátů a plameňáků. Zoo Hodonín se také věnuje ochraně ohrožených druhů a účastní se několika mezinárodních chovatelských programů.

V Zoo Hodonín si můžete prohlédnout například tygry bengálské, lvy africké, gepardy, jaguáry, rysy kanadské, pumy americké nebo levharty perské. Mezi dalšími zajímavými šelmami jsou například medvědi hnědí, vlci arktičtí, hyeny skvrnité, mangusty pruhované nebo surikaty. V pavilonu primátů uvidíte šimpanze učenlivé, kočkodany zelené, makaky jávské, gibony bělobradé nebo lemury kata. V pavilonu exotického ptactva obdivujte papoušky ara ararauna, kakaduy růžové, tukany velké nebo ibise posvátné. V pavilonu plameňáků pak pozorujte tyto krásné růžové ptáky s dlouhými krky a zobáky.

Zoo Hodonín má také bohatou nabídku domácích a hospodářských zvířat, jako jsou ovce valašské, kozy českobílé, prasata mangalica, králíci beranovití nebo slepice moravská kvítka. Pro děti je připravena dětská zoo s možností krmení a pohlazení ovcí a koz. V zoo také najdete hřiště s prolézačkami a skluzavkami, naučnou stezku s informačními tabulemi o zvířatech a rostlinách nebo občerstvení s posezením.

Zoo Hodonín je otevřena denně od 9 do 19 hodin v letní sezóně (od dubna do října) a od 9 do 16 hodin v zimní sezóně (od listopadu do března). Vstupné je 150 Kč pro dospělé, 100 Kč pro děti od 3 do 15 let, seniory do 70 let, studenty a ZTP (po předložení dokladu) a zdarma pro děti do 3 let, seniory nad 70 let a ZTP/P včetně doprovodu (po předložení dokladu). Rodinné vstupné je 400 Kč pro rodinu 2+2 (2 dospělí + 2 děti do 15 let) nebo 500 Kč pro rodinu 2+3 (2 dospělí + 3 děti do 15 let). Vstupenky si můžete koupit online nebo na pokladně. Vstup se psy je zakázán. Na pokladně si můžete také koupit krmivo pro ovce a kozy za 20 Kč.

Zoo Hodonín se nachází na adrese U Zoo 3529/1, 695 01 Hodonín. Pokud přijedete autem, můžete zaparkovat zdarma na parkovišti asi 200 metrů od vstupu do zoo, v ulici K Hájence (za střední školou Lipovka). Parkování přímo před vstupem do zoo je zakázáno. Pokud přijedete na kole, můžete využít cyklostezku směr Hodonín – Dolní Bojanovice nebo Mutěnice, která vede přes lávku nad silnicí I/55 a dále lesním úsekem Hodonínské Dúbravy. Pro cyklisty je u zoo k dispozici 40 stojanů. Pokud přijedete vlakem nebo autobusem, vystupte na nádraží ČD v Hodoníně a pak jděte podchodem směr Bažantnice a dále k lesu, kde sledujte značení. Cesta z nádraží do zoo trvá asi 20 minut pěšky. Můžete také využít městskou hromadnou dopravu a jet autobusem linky 901 ve všední dny nebo linky 904 o sobotách a nedělích. Vystupte na zastávce Bažantnice III. a pak jděte pěšky asi 15 minut po asfaltové cestě k pokladnám zoo.

Zajímavá místa v okolí ZOO Hodonín

Pokud budete chtít prodloužit svůj výlet do Zoo Hodonín, můžete navštívit i další zajímavá místa v okolí. Například můžete navštívit:

  • Masarykovo muzeum, kde se dozvíte o životě a díle prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, který se narodil v Hodoníně. Muzeum se nachází na Masarykově náměstí a je otevřeno od úterý do neděle od 9 do 17 hodin. Vstupné je 50 Kč pro dospělé, 30 Kč pro děti, studenty a seniory a zdarma pro ZTP/P
  • Galerie výtvarného umění, kde si můžete prohlédnout stálou expozici českého moderního umění od konce 19. století do současnosti, stejně jako pravidelné krátkodobé výstavy různých umělců. Galerie se nachází na Masarykově náměstí a je otevřena od úterý do neděle od 9 do 17 hodin. Vstupné je 30 Kč pro dospělé, 20 Kč pro děti, studenty a seniory a zdarma pro ZTP/P
  • Baťův kanál, který je historickou technickou památkou a rekreační vodní cestou spojující řeku Moravu s Otrokovickým zálivem. Na kanále si můžete zapůjčit loďku nebo kolo a užít si krásnou přírodu podél břehů. Na kanále se také konají různé kulturní akce, jako jsou plavby s hudbou nebo divadlem. Informace o kanálu, plavebním řádu, cenách a akcích najdete na oficiálním webu.
  • Mikulčický archeopark, kde se můžete seznámit s historií a kulturou Velké Moravy, jejíž centrum bylo právě v Mikulčicích. V archeoparku si můžete prohlédnout rekonstrukce velkomoravských staveb, jako jsou kostely, palác, brána nebo most. V pavilonech si můžete prohlédnout expozice o životě a umění našich předků, stejně jako nálezy z archeologických výzkumů. V archeoparku se také konají různé akce, jako jsou dny otevřených dveří, řemeslné trhy, divadelní představení nebo historické slavnosti. Archeopark je otevřen od dubna do října od 9 do 17 hodin. Vstupné je 100 Kč pro dospělé, 50 Kč pro děti, studenty a seniory a zdarma pro ZTP/P

Webové stránky ZOO Hodonín