• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

zoopark-mlíčov

Zoopark Milíčov

Zoopark Milíčov je zajímavým a příjemným místem pro výlet s dětmi, které se nachází na okraji Prahy, nedaleko Jižního Města. Je to malá zoologická zahrada, kde můžete vidět a poznat různá domácí i exotická zvířata, jako jsou ovce, krávy, kozy, prasata, koně, osli, lamy, emu, pávi, bažanti, kachny, husy, slepice a další. Zvířata jsou chována v prostorných a čistých výbězích a některá z nich si můžete i pohladit nebo nakrmit. Zoopark Milíčov je také vzdělávacím centrem pro děti i dospělé, kde se můžete dozvědět zajímavé informace o životě a chování zvířat.

Nejčastějšími návštěvníky zooparku Milíčov jsou rodiny s dětmi, od září do června školy a školky. Pro ty bývá připraven naučný program. Zoopark Milíčov byl založen jako soukromý projekt. Původně se jednalo o malou farmu s několika zvířaty. Postupně se areál rozšiřoval a přibývala nová zvířata. V roce 2004 byl zoopark oficiálně otevřen pro veřejnost. Od té doby se stal oblíbeným cílem návštěvníků z Prahy i okolí.

Zoopark Milíčov se nachází v přírodním parku Milíčovský les a rybník, který je součástí chráněné krajinné oblasti Botič-Milíčov. Jedná se o rozsáhlou oblast s bohatou faunou a flórou, kde můžete najít například vzácné orchideje nebo chráněné druhy ptáků. Milíčovský les je ideálním místem pro pěší nebo cyklistické výlety. V lese se nachází také naučná stezka s informačními tabulemi o historii a přírodě této lokality. Milíčovský rybník je oblíbeným místem pro rybáře a rekreaci u vody. V létě se zde můžete osvěžit nebo si zaplavat.

Zoopark Milíčov je otevřen celoročně od 9 do 17 hodin. Vstupné je 20 Kč pro dospělé a 10 Kč pro děti do 15 let. Děti do 3 let mají vstup zdarma. V areálu zooparku se nachází také občerstvení s nabídkou teplých i studených nápojů a drobných jídel. Můžete si také posedět na lavičkách u malého rybníčku s vodotryskem a vychutnat si klidnou atmosféru zooparku.

Zoopark Milíčov je snadno dostupný veřejnou dopravou nebo autem. Pokud jedete metrem, vystupte na stanici Háje na lince C a pak pokračujte autobusem číslo 165 nebo 213 do zastávky Ke cvičišti. Odtud je to už jen pár minut pěšky k zooparku. Pokud jedete autem, můžete zaparkovat na parkovišti u cvičiště nebo u rybníka.

Zoopark Milíčov je skvělou volbou pro rodinný výlet s dětmi, které se zde nejen pobaví, ale i něco naučí. Zoopark Milíčov je vhodný také pro školní výlety nebo narozeninové oslavy. Pokud máte rádi zvířata a přírodu, určitě si zde přijdete na své.