• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

kontaktní-zoopark-zvole

Kontaktní Zoopark Zvole

Pokud hledáte zajímavý a nevšední výlet pro celou rodinu, můžete zkusit navštívit Kontaktní Zoopark ve Zvoli. Jedná se o malou zoologickou zahradu, kde se můžete seznámit s exotickými zvířaty a plazy, kteří žijí v zajetí i v přírodě. Některá zvířata si dokonce můžete pohladit, pomazlit nebo nakrmit.

Kontaktní Zoopark se nachází v obci Zvole, asi 17 km jižně od centra Prahy. Zvole je historická obec, která byla založena v 13. století Divišem z Všechrom, nejvyšším truksasem u dvora krále Přemysla Otakara II. V obci stojí kostel svaté Markéty, který byl postaven v roce 1731 podle návrhu slavného architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Kostel je památkově chráněný a je zajímavý svou barokní architekturou a bohatou vnitřní výzdobou. Na návsi obce se nachází také pomník padlých ve světových válkách a socha svatého Jana Nepomuckého.

Kontaktní Zoopark byl otevřen v roce 2000 a je soukromou iniciativou manželů Štěpánkových, kteří se zabývají chovem exotických zvířat a plazů. Zoopark má rozlohu asi 2 hektary a je domovem pro více než 200 zvířat z různých koutů světa. Mezi nejatraktivnější patří kočkovité šelmy jako levharti, pumy, karakalové nebo servalové, kteří jsou umístěni ve velkých voliérách s možností kontaktu s návštěvníky. Dále si můžete prohlédnout různé druhy papoušků, sov, bažantů, kachen, hus nebo pávů. Z plazů jsou zastoupeni krokodýli, leguáni, želvy, varani nebo hadi. V zooparku jsou také chována domácí zvířata jako poníci, prasátka, kozelky nebo slepice.

Vstup do zooparku je možný pouze po předchozí telefonické rezervaci na čísle 732 906 413. Vstupné je 150 Kč pro dospělé a 100 Kč pro děti do 15 let. Prohlídka trvá asi dvě hodiny a je doprovázena průvodcem, který vám poví zajímavosti o jednotlivých zvířatech a jejich chovu. Některá zvířata si můžete i pohladit nebo nakrmit pod dohledem průvodce. V zooparku je také možné uspořádat dětské oslavy nebo školní exkurze.

Pokud si chcete výlet prodloužit, navštívite město Jílové u Prahy, které je vzdáleno asi 8 km od Zvole. Jílové je známé svou historií zlatokopeckého města, kde se těžilo zlato již od středověku. Můžete si prohlédnout historické centrum s kostelem svatého Vojtěcha, radnicí, muzeem zlatokopeckých tradic nebo památníkem Karla Hynka Máchy. Můžete také navštívit některou z bývalých zlatých štol, které jsou přístupné pro veřejnost. V Jílovém se také nachází několik restaurací, kaváren nebo cukráren.

Jak se do Zooparku ve Zvoli dostat?

Pokud chcete navštívit Kontaktní Zoopark ve Zvoli, můžete se tam dostat autem nebo autobusem. Autem je to asi 30 minut jízdy z Prahy po dálnici D1 směr Brno a poté po silnici II/101 směr Jílové u Prahy. Autobusem je to asi hodina jízdy z Prahy z autobusového nádraží Na Knížecí linkou 361 směr Jílové u Prahy a poté přestoupit na linku 382 směr Zvole.